ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

710 Okulumuz 'Okulum Temiz Belgesi' İle Belgelendirildi.

710 Okulumuz 'Okulum Temiz Belgesi' İle Belgelendirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme" iş birliği protokolü kapsamında "Okulum Temiz Belgesine başvuran ve belge almaya hak kazanan 710 okulumuza müdürlüğümüzde belge takdim töreni düzenlendi.

Adıyaman il Millî Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından koordine edilen Okulum Temiz Belgelendirme çalışmaları kapsamında bugüne kadar  47 denetçimizin çalışmaları sonucu 775 okul/kurum denetlemiş olup bunların arasından 710' u belge almaya hak kazanmıştır. Öte yandan henüz belgelendirme sürecinde olan okul/kurum işlemlerimiz bulunmaktadır. Salgın nedeniyle köy okullarımızdan belge almaya hak kazananlar arasından kısıtlı sayıda okul idarecilerimizin katılımıyla bir belge takdim töreni düzenlenmiş olup, törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Mehmet Altındal, Ali Fırat ve İSGB çalışanları katılmıştır. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz okul müdürlerimize hitap ederek; '' Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin akademik başarılarını arttırmanın yanında ahlaklı, vatanını milletini seven, millî değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirilmesi, hayata hazırlanması önem taşımaktadır. İçinde bulunduğumuz bu salgın döneminde öğrencilerimizin temiz ve sağlıklı şartlarda eğitim öğretim görmelerini sağlamak adına okullarımızı hijyen kurallarına uygun olarak düzenlediniz, yorucu bir çalışma sürecinden geçtiniz. Sizlerin şahsında "Okulum Temiz belgesi" alan tüm okul idarecilerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimizin ve toplumumuzun sağlığı adına gösterdiğiniz duyarlılık, sarf ettiğiniz emek ve gayretler için hepinize teşekkür ediyorum. Okulum Temiz belgelerinizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Tören belge takdimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi. "Okulum Temiz belgesi" almaya hak kazanan tüm okullarımızı kutluyoruz.

18-02-202118-02-202118-02-202118-02-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.