ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6 yaşındaki Hayat Güven, matematikte Dünya şampiyonu oldu.

6 yaşındaki Hayat Güven, matematikte Dünya şampiyonu oldu.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, Uluslararası bir sınav olan Caribou Contest sınavında tüm sorulara en hızlı şekilde doğru cevap vererek Dünya 1.si olan İTÜ ETA VAKFI ÖZEL ADIYAMAN DOĞA KOLEJİ Birinci Sınıf Öğrencisi Hayat Güven'i, ailesini ve öğretmenlerini kabul etti.

Uluslararası Caribou Matematik Yarışması'nda dünya birincisi olan öğrenci ve öğretmenlerini tebrik eden Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen; elde edilen sonuçtan kendilerinin de gururlandıklarını söyledi.

Kanada Merkezli 18 Ülkenin katıldığı Caribou Contest,tüm dünyada ve tüm derecelerde 71432 öğrencinin katıldığı bir sınavdır. Caribou Contest K-1 seviyesinde (1.sınıf öğrencileri) toplam 2168 öğrencinin yarıştığı sınavda, öğrencimiz Hayat Güven, verilen tüm İngilizce matematik sorularına en kısa sürede ve tüm sorulara doğru cevap vererek Dünya 1.olmuştur. Hayat Güven, 12 Kasım tarihinde yapılan Caribou Contest matematik sınavında; cebir, aritmetik, sayma, geometri, örüntü ve desen bölümlerinden oluşan bu sınavın tüm sorulara doğru cevap vermiştir.

Öğrencilerin uluslararası yarışmalarda başarı göstermesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, "Uluslararası Caribou Contest Matematik Yarışması'nda kendi yaş grubunda dünya birincisi olan öğrencimiz Hayat Güven ile gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizi akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel olarak yetiştirmek önceliğimizdir. Bu sebeple hem bireysel hem de kitlesel başarıları önemsiyoruz.' ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Gönen, öğrencimize çeşitli hediyeler vererek ödüllendirdi.

08-12-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.