ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Derslikli Şeref Cengiz İlkokulu'nun Temeli Dualarla Atıldı

24 Derslikli Şeref Cengiz İlkokulu'nun Temeli Dualarla Atıldı

Türkiye'nin öncü sanayi gruplarından Cengiz Holding çatısı altında madencilik alanında faaliyet gösteren Eti Bakır A.Ş. tarafından Adıyaman Merkez Mehmet Akif Mahallesinde yapılacak olan 24 derslikli ilkokulun temeli dualarla atıldı.

Cengiz Holding tarafından Yönetim Kurulu Üyesi ve ETİ Bakır A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Cengiz adına Adıyaman merkez Mehmet Akif Mahallesinde yapılacak olan 24 derslikli ilkokulun temel atma programına Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Sayın Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcısı Yunus Kızılgüneş, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Kadir Kandemir, İl Müftüsü Mehmet Taşçı ve ETİ Bakır firması yetkilileri katıldı.

Cengiz Holding tarafından yapılacak olan 24 derslikli ilkokulunda 30 kişilik sınıflarda toplam 720 öğrenciye ders verilecek olup, okul bünyesinde Fen Laboratuvarı, Tasarım Beceri Atölyesi, Çok Amaçlı Salon, Kütüphane, Rehberlik ve Danışma Odası, Destek Eğitim Odası, Mescit, Kantin ve Yemekhane olacak.

Eğitime verdiği destekten dolayı Cengiz Holding'e teşekkür eden Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar, "Cengiz Holding tarafından Şeref Cengiz adına ilimiz merkez Mehmet Akif Mahallesinde yapılacak 24 derslikli ilkokulundan dolayı Cengiz Holdinge teşekkür ediyorum. Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır. İnşallah bu okulumuzdan vatana millete hayırlı evlatlar yetişecek. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara daha iyi bir şekilde hazırlama ve daha güvenli bir gelecek oluşturma adına Cengiz Holding tarafından yapılan okulun açılışını da inşallah hep birlikte yaparız. Eğitime verdikleri desteklerden dolayı devletimiz ve Adıyamanlı hemşerilerimiz adına Cengiz Holding'e teşekkür ediyorum"dedi.

İyi yetiştirilmiş bireylerin geleceğimizin teminatı olduğunun altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ise "Sayın Valimiz Mahmut Çuhadar'ın talimatları ve çabalarıyla ilimiz eğitimine kazandırdığı yapılardan biri olacak olan bu okulumuzun en kısa sürede hizmete girmesini temenni ediyorum. Okullar, ülkemizin aydınlık yarınlarının yapı taşlarıdır. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu bilinçle hareket ederek ilimizde ki eğitim kurumlarının sayısını arttırmak için çalışıyoruz. Bugün de çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak eğitim-öğretim imkanlarından yararlanması yönünde modern atölyelere sahip bir okulumuza daha kavuşmanın eşiğindeyiz. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."dedi.

İl Müftüsü Mehmet Taşçı tarafından yapılan duanın ardından kurban kesilerek okulun temeli atıldı.

05-03-202105-03-202105-03-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.