ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23. Besni Eğitim Bayramı Kutlamaları Başladı.

23. Besni Eğitim Bayramı Kutlamaları Başladı.

Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen, Besni İlçemizde düzenlenen "Besni Eğitim Bayramı" kutlamalarına katılmak üzere Besni İlçemizi ziyaret etti.

Besni Kaymakamlığı, Besni Belediyesi ve Besni Eğitim Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen dünyanın ilk ve tek eğitim bayramı olma özelliğini taşıyan ve bu yıl 23'üncüsü  düzenlenen Besni Eğitim Bayramı kutlamaları başladı.

Üç gün sürecek kutlamaların açılış programına Adıyaman Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Sayın Ahmet Aydın, Milletvekilleri Sayın  Yakup Taş, Sayın Muhammed Fatih Toprak, Sayın Abdurrahman Tutdere, Gaziantep Milletvekili Sayın Mehmet Erdoğan, Sayın Ali Muhittin Taşdoğan, Sayın Bayram Yılmazkaya, İstanbul Milletvekili Sayın Oğuz Kaan Salıcı, Adıyaman Belediye Başkanı Sayın Süleyman Kılınç, Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın, Besni Kaymakamı Sayın Nazlı Demir, İl Jandarma Komutanı Sayın Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim Ergüder, Besni Belediye Başkanı Sayın Eyüp Mehmet Emre, Besni Eğitim Vakfı Başkanı Sayın Andan Sabak Özbey, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Erdemoğlu, Başkanvekili Sayın Ali Erdemoğlu, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. 

3 gün sürecek kutlamaların ilk günü kortej yürüyüşüyle başladı. Mehteran eşliğinde Besni Kız Meslek Lisesi önünde başlayan kortej yürüyüşü Kaymakamlık önünde bulunan Mehmet Erdemoğlu Parkına kadar devam etti.

 Kortej yürüyüşü sonrası protokol konuşmalarına geçildi.

Bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Besni Eğitim Bayramının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar ise eğitimin önemine dikkat çekerek şunları söyledi; "Hepinizin bildiği gibi içinde bulunduğumuz çağ bilim ve teknoloji çağıdır. Bilim ve teknolojiyi araştıracak, bulacak ve yükseltecek yol eğitimden geçmektedir. Okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri ve iddiaları olan bir nesle sahip olmanın yegâne yolu eğitimdir. Bizler "İlim Çin'de dahi olsa gidip alınız" diyen kutlu bir peygamberin ümmetiyiz. Bilimde, teknolojide her alanda bir numara olmak zorundayız. Asırlarca atalarımız, dünyaya buluşlarıyla, icatlarıyla, yaptıkları çalışmalarla ışık saçtılar. İlim ve irfansız bir yere varamayız. Daha güçlü, daha müreffeh, daha mutlu bir Türkiye için eğitim ve bilgi şart. Öğrenmek şart. İşte biz ne zaman ki bilimi, kültürü ve medeniyetimizin değerlerini bir kenara bıraktık, o günden beri sürekli bocaladık. Şimdi hep beraber güçlü Türkiye'nin oluşmasında daha çok çalışmalıyız. Bunun yolu da çok çalışmak ve çok okumaktan geçmektedir. Eğitim olmadan, bu dünyada hiçbir şey başarılamaz. Thomas Edison'un dediği gibi "Bir mermer parçası için heykel traş ne ise ruh için de eğitim odur". Yine Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in  "Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe mekânlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır" söylemi eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir"dedi

Eğitime önem veren ve bunu başarabilen toplumların toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabildiğinin altını çizen Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar, "Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmıştır. Kısacası, nesillerini iyi eğiten ve iyi yetiştiren milletlerin geleceği de daima aydınlık olmuştur. Çok şükür Besni ilçemiz, hedefini yüksek tutarak eğitim alanında her geçen gün başarısını artırmaktadır. Bu başarıyı YKS ve LGS sınavlarında görmek ayrıca bizim için övünç ve gurur kaynağıdır. Öğrencilerimizin bu başarısı güçlü ve büyük Türkiye yolundaki hedeflerimizin garantisi olacaktır. Bundan dolayıdır ki, son yıllarda devlet olarak en büyük yatırımı eğitime yaptık. Eğitim için yaptığımız harcamaların tamamını ülkemizin geleceğine yönelik birer yatırım olarak görüyoruz. İşte bu noktada buradan özellikle eğitim alanında Besni'ye yaptıkları yatırımlarla ilçemizin önünü açarak toplumsal kalkınmaya destek olan Erdemoğlu ailesi başta olmak üzere tüm Besnili hayırseverlerimize teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Çünkü, devletimizin yetişemediği yerlerde Erdemoğlu ailesi ve Besnili diğer hayırsever vatandaşlarımız bu açığı doldurmaktadır. İnsan hayatından olmazsa olmaz denilen eğitimin önemini vurgulamak amacıyla her yıl geleneksel hale getirilerek, geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa etmek isteyen Besnili hemşerilerime böyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için hasseten çok teşekkür ediyor, Bu yıl 23. Kutlanan Besni Eğitim Bayramının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum"dedi.

Konuşmaların sonunda, Halkoyunları Ekibi tarafından folklor gösterisi sunuldu.

Program sonunda Besni Eğitim Vakfı Başkanı Andan Sabak Özbey, 23. Besni Eğitim Bayramına katkı ve katılımlarından dolayı Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar'a bir plaket takdim etti.

 24-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-202124-09-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.