ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 - 2024 Sene Başı Okul Müdürleri Kurulu Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun Başkanlığında Yapıldı.

2023 - 2024 Sene Başı Okul Müdürleri Kurulu Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun Başkanlığında Yapıldı.

 

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Kurulu Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun başkanlığında, Eğitim Müfettişleri Başkanı Arif Karakuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, şube müdürlerimiz ve okul müdürlerimizin katılımıyla İlimiz Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın söylenmesinin ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un açılış konuşmasıyla başladı.

 

Depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilekleriyle söze başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun; "Bugün burada, ilimizde yaşanan son depremin ardından yeni eğitim öğretim çalışmalarını planlamak üzere bir araya geldi. Her birimizin depremzede olduğu bilinciyle eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Öncelikle bu olağanüstü koşullar altında yaptığınız çalışmalar ve olağanüstü çabalarınız için teşekkür etmek istiyorum. Yaşadığımız deprem, toplumumuzu ve özellikle öğrencilerimizi derinden etkilemiş olabilir. Ancak biz, bu zorlu süreci birlikte aşacağımıza olan inancımızı yitirmeden hareket etmeliyiz. Biz nesilleri yöneten, nesilleri yetiştiren bir camianın yöneticileri olarak bize emanet edilen nesilleri en iyi şekilde yetiştirmek için gayret göstereceğimize emin olmanızı isterim.

 

Geleceğimizin teminatı evlatlarımızı yetiştirme sürecinde sürekli iletişim halinde olarak kurumlar arası bağları güçlü tutacağız. Unutmayalım ki, evlatlarımızın başarısı, bizlerin birlikte çıktığı bu eğitim yolculuğunda yürüdüğümüz adımlarla şekillenecektir. Bu nedenle, iletişimi güçlü tutarak, onları en iyi şekilde yetiştirmek için el birliğiyle çalışacağız."ifadelerini kullandı.

 

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun, belirlenen gündem maddeleri çerçevesinde okul ve kurum müdürleri ile gündemi değerlendirdi. 2023 - 2024 eğitim öğretim yılında Müdürlüğümüzce yürütülecek çalışmaların da ayrıntılı olarak konuşulduğu toplantıda, eğitim öğretim yılı genel değerlendirilmesi yapıldı.

 

Deprem sonrası eğitim binalarımızın durumu, konteyner kentlerde yürütülecek eğitim çalışmalarının değerlendirilmesi, eğitim ve öğretimin kesintisiz ve eksiksiz yürütülmesi için gerekli tedbirlerin alınması, eğitim kurumları arasında gerekli iş birliği ve koordinasyonun gerçekleşmesi, öğrenci başarısının arttırılması, sosyal etkinlikler ve yürütülecek projeler, eğitime ayrılacak tüm potansiyel kaynakların belirlenmesi ve seferber edilmesi, eğitim kurumların ve sosyal tesislerin fiziki kapasitesi ve eğitim araç gereci gibi diğer kaynakların verimli, etkili ve ortak kullanımının sağlanması konularının değerlendirilmesi yapıldı.

 

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un, okul müdürlerinden gelen soruları cevaplandırması ve görüş alışverişiyle devam etti.

 

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Tosun'un katılımcılara teşekkür etmesinin ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

08-09-202308-09-202308-09-202308-09-2023

 

 

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.