ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Başı Maarif Müfettişleri Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Başı Maarif Müfettişleri Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Başı Maarif Müfettişleri Genel Kurul Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz başkanlığında Müdürlüğümüz Maarif Müfettişleri Toplantı Salonunda yapıldı. 15 Şubat itibariyle kademeli olarak başlayan yüz yüze eğitimin değerlendirilmesi, sürdürülen eğitim çalışmalarının niteliğinin arttırılması için alınacak önlemlerin ve tavsiyelerin değerlendirilmesi ve maarif müfettişleri ile yürütülen çalışmalara ilişkin genel değerlendirme yapmak için yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün yanı sıra Maarif Müfettişleri İl Koordinatörü Atıf Bostancı ve maarif müfettişleri katıldı. Toplantıda salgın tedbirleri başta olmak üzere eğitim öğretimin aksamadan sürdürülebilmesi için tüm önlemlerin alınması konusunda maarif müfettişleriyle görüş teatisinde bulunuldu.

Yapılan toplantıda; Değerler eğitimine önem verilmesi, okullarda açılan tasarım-beceri atölyelerinin takibi ve yeni tasarım beceri atölyelerinin açılması için çalışmaların yapılması, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yapılan çalışmaların takibi, okullarda sosyal - kültürel ve sportif etkinliklere önem verilmesi, EDEP projesi kapsamında yapılan çalışmaların takibi, kitap okuma projelerinin yaygınlaştırılması ve kitap okuma alışkanlıklarının kazandırılması vb. konularda değerlendirmeler yapıldı.

Eğitimde başarmaya çalıştığımız ilkelerin başında milli, manevi ve ahlaki değerlerimize bağlı, çağımızın bilimsel gerçeklerine açık, analiz eden, üreten ve problem çözen kültürlü, inançlı, toplumsal duyarlılığı olan ve aynı zamanda akademik başarısı yüksek nesiller yetiştirmek olması gerektiğini ifade eden Ahmet Alagöz, "Değerli arkadaşlar sizler eğitim kalitesini ve başarısını yükseltmek için çalışan, eğitim camiamıza rehberlik yapan deneyimli ve birikimli meslektaşlarımızsınız. Yıl boyunca yapmış olduğunuz rehberlik çalışmalarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Eğitimimizin kalitesi sizin çalışmalarınızla daha da artacaktır. Hepinize verdiğiniz destek ve itinalı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum"dedi

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün konuşmasının ardından toplantı gündemi doğrultusunda gündem maddelerinin değerlendirilmesi ve yapılan çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunulmasıyla son buldu.

01-03-202101-03-202101-03-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.