ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Tüm eğitim kademesindeki okul müdürleri ile  ( Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve tüm Lise türleri ) Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet ALAGÖZ Başkanlığında,15 Ocak 2021 Cuma günü saat 10.00 da, 2020 - 2021 eğitim öğretim yılı birinci dönem sonu değerlendirme toplantısı tele konferans şeklinde çevrimiçi olarak yapıldı. Toplantıya il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve tüm eğitim kademesindeki okul müdürleri katıldı. Yapılan toplantıda, 2020 - 2021 eğitim- öğretim yılı birinci dönem değerlendirmesi ve ikinci dönem yapılacak çalışmaların planlaması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Alagöz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak salgın döneminde okullarımızda yaşanan sıkıntılar, bunlara yönelik öneriler, 15 Şubatta başlayacak yüz yüze eğitime yönelik yapılması gereken çalışmaların ilk öncelikleri olduğunu söyledi.

Toplantıda, 2. Dönem başlanacak yüz yüze eğitim için her türlü hazırlığın yapılması; uzaktan eğitim faaliyetlerinin takip edilmesi, varsa olumsuzlukların tespit edilmesi olası sorunlara karşı imkânlar ölçüsünde her türlü tedbirin alınması; EBA Destek Noktalarının düzenli olarak kontrol edilmesi, velilerin bu konuda bilgilendirilmesi, dezavantajlı öğrencilerin yönlendirilmesinin yapılması; Okullarda güvenlik önlemlerinin alınması, okul kameralarının kontrol edilmesi, kullanılmayan araç gereçlerin kontrol altına alınması; TÜBİTAK Proje hazırlama sürecinin takip edilmesi, daha fazla katılım sağlanması konusunda öğretmen ve öğrencilerin teşvik edilmesi, ayrıca ulusal ve yerel düzeyde yapılan yarışma, toplantı ve çalıştay gibi etkinliklere katılımın sağlanması; 8. Sınıftan mezun olacak öğrencilerin, orta öğretim kurumlarına yerleşme süreçlerinin takip edilerek, öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için her türlü tedbirin alınması gibi konulara değinildi.

Yaklaşık 1 saat süren toplantıda Milli Eğitim Müdürlüğümüz birimlerinden sorumlu müdür yardımcıları, şube müdürlerinin açıklamaları ile dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

15-01-2021

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 24 77 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.