ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS-LYS ‘ye Hazırlanan Öğrencilerimizden Teşekkür Ziyareti

Adıyaman Valiliği koordinesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Gazi İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde açılan YGS ve LYS hazırlık kurslarında eğitim gören Lise mezunu öğrenciler, Adıyaman’da eğitim hizmetlerini öncelikli hizmet olarak gören ve kendilerine kurslar açarak her türlü malzeme desteği sunan Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek teşekkür etti.  
YGS-LYS ‘ye Hazırlanan Öğrencilerimizden Teşekkür Ziyareti

                 Valilik Koordinesinde ücretsiz açılan YGS hazırlık kurslarına devam eden Sümeyye Sakin, Enes Haskul, Songül Yetkin, Esra Zuhal Öztürk ve Sinem Özdüzen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan’la birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, gençlerin eğitimine yönelik böyle kursların devamını diledi.

                 YGS Hazırlık Öğrencisi Sümeyye Sakin ziyarette yaptığı konuşmada; “Milli Eğitim Müdürümüz ve öğrenci arkadaşlarımla birlikte Adıyaman’da eğitim kalitesinin artırılması noktasında yaptığı çalışmalar ve gençlerin eğitilmesi noktasında açmış olduğu kurslardan dolayı Sayın Valimizi ziyaret ederek teşekkür etmek istedik. Sayın Valimizin açmış olduğu kurslarla gerek kişisel gelişim, gerekse de işlenen dersler açısından hepimizin bilgi ve bilinç düzeyi çok iyi bir noktaya geldi. Daha çok çalışarak önümüzdeki günlerde gireceğimiz sınavlarda sayın valimize başarı sözü veriyoruz. Bu imkânları bize sunan Sayın Valimize çok teşekkür ediyor, bu tür etkinliklerin devamını diliyorum”dedi.

                 Adıyaman’da gençlerin okumalarını sağlamak için kendilerine her türlü imkanı sağlayan Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür eden Enes Haskul adlı öğrenci ise, açılan kurslara yaklaşık 2 ay önce başladığını belirterek “Bu kurslarda aldığım eğitimler sayesinde yapılan deneme sınavlarında 120 sorudan 85 ile 90 net arası bırakıyorum. İlk defa açılan bu kurslarla matematik dersini sevmeye başladım. Gerek Sayın Valimizin gerekse de öğretmenlerimizin emeklerini boşa çıkartmayacağız. Öğretmenlerimizin yakın ilgi ve destekleri ile fedakârlıkları devam ettiği sürece Hukuk Fakültesini hedefliyorum”dedi.

                Gençlerin ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Mahmut Demirtaş ise “Açılan kurslar sayesinde gençlerin kendilerini iyi bir şekilde yetiştirerek hedef belirlemeleri mutluluk vericidir. Öncü ve yenilikçi olmayı başarabilmek için eğitimin tartışılmaz öneminin farkındayız. Bu nedenle gençlerimizin kendilerini iyi bir şekilde yetiştirerek hayatta başarılı olmaları için devlet olarak tüm imkanları seferber ediyoruz. Bugün bu çabaların boşa gitmediğini görmekte ayrı bir mutluluktur. Tüm öğrencilerimize gireceği sınavlarda başarılar diliyorum”dedi.       

         

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.