ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Semineri Yapıldı.

İlimiz Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonunda Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Semineri düzenlendi.  
Yenilenen Öğretim Programları Tanıtım Semineri Yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya “Güncellenen öğretim programları; çocuklarımıza eleştirel düşünmeyi sağlayacak, sosyal becerilerini arttıracak, fikir üretmesini geliştirecek, estetik duyarlılığa sahip ve malumunuz üzere tarih bilincini aşılayacak kazanımlarla geleceğimize katkı sunacaktır. Bu program kendi değerlerimize önem vererek, iki- üç yıllık bir çabanın, titiz çalışmanın, emeğin neticesinde, alan taraması yapılarak ortaya çıkmış bir programdır.

Müfredat en genel tanımıyla öğretmen rehberliğinde öğrencilerin edinmesi gereken temel bilgi ve beceriler çerçevesidir. Sosyokültürel hayat, bilim ve teknolojideki hızlı değişim ve gelişmeler, toplumun ve kişinin ihtiyaç duyduğu vasıfların da farklılaşmasına sebep olmaktadır. Bu farklılaşma ise tabi olarak çağın gerekliliklerini karşılayabilecek fertlerin yetiştirilmesini sağlayacak olan müfredatın yenilenmesi ve güncellenmesi ihtiyacını doğurmaktadır.

Şunu gözden kaçırmayınız program, tamamlanmış bir program değildir. Katkılarınızla gelişecek, şekillenecek ve sürekli kendini yenileyen bir programdır. Bu sebeple, bazı konular sizlere eksik gelebilir, kazanımlar fazla gelebilir. Milli eğitim müdürlüğümüze görüş ve önerilerinizi sunacaksınız, bizler bakanlığa bildirerek, gerekli güncellemeleri yapacağız.

Arkadaşlar, yapacağınız toplantılarda mutlaka eleştiriler olacaktır. Eleştiriyi yapan kişiye sorun “ne yapıla bilir?” elini biraz taşın altına soksun, programa katkı sunsun. Bu programa bizler sahip çıkmaz, inanmazsak, başarısızlık kaçınılmaz olur. Önce biz inanacağız, biz sahip çıkacağız, tüm öğretmenlerimizi de bu işin içerisine katacağız.

Süreç içerisinde yanılgılara, yenilgilere yenik düşer program bize zor gelebilir. Çünkü etkinliklere dayalı bir program H.N.Casson’un dediği gibi” Hep zor işlere talip olunuz. Çünkü iliklerin en lezzetlisi en sert kemikte bulunur.” Çalışmalara katkı sundukça emin olun kendinize güveniniz artacak. Daha bilgili, daha becerikli ve daha mutlu bireyler yetiştireceksiniz. Bu vesileyle, yaptığınız ve yapacağınız çalışmalarınızda başarılar diliyor. Sizleri Allaha emanet ediyorum’’ dedi.

Tanıtım Seminerine Milli Eğitim Bakanlığı Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Belma GÜNGÖR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete KIZILKAYA, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, 8 İlçe Milli Eğitim Müdürü, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve 64 formatör öğretmen katıldı.

06-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-201706-09-2017

 

 

 

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.