ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Semineri Yapıldı

  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün ‘Standart Eğitim Programları’ çerçevesinde, 19 Eylül 2014 tarihli atamalarda İlimiz Merkez İlçesine yeni atanan öğretmenlere yönelik “Uyum Semineri” düzenlendi.  
Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Semineri Yapıldı

             Programa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN, Şube Müdürümüz Zeynal ÖZÇAKMAKÇI, Adıyaman Müze Müdürü Fehmi Eraslan, Adıyaman Lisesi Müdürü Bekir TUNÇ ve bazı öğretmenler katıldı. 

            Adıyaman Lisesi toplantı salonundaki seminerde İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında, atanan öğretmenler için yeni bir hayatın başladığına işaret ederek öğretmenlik mesleğinin kendileri için hayırlı olması temennisinde bulundu. Öncelikle  öğretmenliğin insan yetiştirme sanatı olduğunu, önemli, kutsal ve kıymetinin bilinmesi gereken bir meslek olduğunu belirterek öğretmenlerin yani sizlerin gözde insanlar olduğunuzu, örnek alınması yönününden hal ve hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini belirterek görevlerinizi layıkıyla yapmanızı istiyorum. Daima güzeli görmeye çalışarak ve başarılarınıza güzellikler ekleyerek hedefinizde güzellikler olmalı.Yaptığınız işe sevginizi vermelisiniz sevgisini vermeyen insan hiç bir şeyini veremez, onun için mesleğinize ve yaptığınız çalışmalarınıza önce sevginizi vermelisiniz. Öğretmen, kendisine emanet edilen çocukların “insan” olarak yetişebilmeleri için çaba gösterir ve onları geleceğin büyükleri olacak şekilde yetiştirmeye çalışır sizlerden beklentimiz bu masum çocukları geleceğe taşımanızdır.” dedi. Konuşmasının sonunda yeni atanan öğretmenlere görevlerinde başarılar diledi.

            Şube Müdürümüz Zeynal ÖZÇAKMAKÇI tarafından Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kurumsal yapısı ve ilimizin sosyo-ekonomik yapısı hakkında, Adıyaman Müze Müdürü Fehmi Eraslan tarafından ise  ilimizin tarihi dokusu, coğrafi özellikleri ve Turistik yerleri hakkında  genel bilgiler verildi. 

            Yapılan Uyum Semineri kapsamında ilimizde bazı okul, kurum ve Adıyaman Müzesi ziyaret edilerek  ardından uyum seminerine katılan öğretmenlere sertifikaları verildi.

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.