ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARPUZLU KÖYÜ ÖĞRENCİLERİNE BOT VE MONT YARDIMI

YARPUZLU KÖYÜ ÖĞRENCİLERİNE BOT VE MONT YARDIMI

"1 Mont, 1 Bot" kampanyası kapsamında Türkiye’deki 279 Gençlik Merkezinden gönderilen 300 adet mont ve 300 adet bot Sincik ilçesi Yarpuzlu köyündeki öğrencilere dağıtıldı.

Sincik ilçesi Yarpuzlu İlkokulunda eğitim ve öğretim gören öğrencilere bot ve mont dağıtımı yapıldı. "1 Mont, 1 Bot" kampanyası kapsamında, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ziyarette, bot ve montlar, ilkokul ve ortaokulda okuyan öğrencilere dağıtımı yapıldı. Programa Sincik Kaymakamı Zafer Sağ, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Adıyaman Gençlik Merkezi Müdürü Ayhan Tekin ve gönüllü genç liderler katıldı. Kampanyanın öğrencileri çok mutlu ettiğini ifade eden Kaymakam Sağ, "Sincik ilçemizdeki Yarpuzlu köyü okuluna gerçekleşen bu anlamlı yardım öğrencilerimizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Ben emeği geçen tüm Gençlik Merkezlerimize, Milli Eğitim Müdürümüze, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz ve tüm gençlik liderlerimize teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Bot ve montları kar yağmadan dağıttıkları için mutlu olduklarını ifade eden Keleş ise, "Bizler kilometrelerce uzaktaki minicik ellerden, kocaman yüreklere açılan kapılara uğrayıp, ışıl ışıl gözlerden dışarı fırlayan sevinçlere şahit olmak istedik. Çocuklarımızın yüzlerinde oluşan mutluluk bizleri de mutlu ediyor. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz." diye belirtti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Kızılkaya ise; ‘’Yetiştirdiğimiz evlatlarımızın ailelerine, ülkemize ve topluma faydalı birer fert olmaları en büyük dileğimizdir. Bizden sonraki nesillerimize temiz, iyi yetişmiş, kültürlü nesiller bırakmak istiyoruz. Her şeyin eğitimden geçtiği inancıyla eğitim ve öğretimin maddi ve manevi açıdan her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimizin bot ve montlarını iyi günlerde kullanmalarını diliyoruz." diye konuştu.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.