ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vakıf Gönüllüsü Gençlerden Örnek Davranış

  İlimiz Kâhta ilçesine bağlı Narince köyü ilkokulunda okuyan üniversite öğrencisi üç genç, mezun oldukları okullarını unutmadı. Okudukları üniversitede yardım kampanyası başlatan Sümeyye Yağmur, Yahya Alper ve Mesut Kaya daha önce öğrenim gördükleri Narince İlkokulunda öğrenim gören ihtiyaç sahibi 300 öğrenci için topladıkları giyim ve kırtasiye malzemelerini okulda düzenlenen törenle öğrencilere dağıttı.  
Vakıf Gönüllüsü Gençlerden Örnek Davranış

                 Adıyamanlılar vakfı organizasyonu ile gerçekleşen dağıtım programına İl milli eğitim müdürü Seyfi Özkan, Adıyamanlılar vakfı Başkan vekili Hicri Gürsoy, Kâhta milli eğitim şube müdürü İsmail Öner, vakıf yönetim kurulu üyeleri, muhtar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

                 Programda açılış konuşmasını yapan okul müdürü Mehmet Turan; “eski mezunlarımızdan Sümeyye Yağmur, Yahya Alper, Mesut Kaya ve Adıyamanlı olmayıp yardım vesilesiyle ilk defa Adıyaman’a gelen Behiye İlhan ile bu hayra vesile olan Adıyamanlılar vakfı yönetimimize çok teşekkür ediyorum. Toplanan yardımlar burada ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi mutlu etmiş, bizleri de oldukça duygulandırmıştır. Bu ve benzeri vakıf hizmetlerinin ve vakıf gönüllülerinin sayısının artması umuduyla tekrardan emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.” diyerek, il milli eğitim müdürü ile vakıf yönetimin katılımlarından dolayı teşekkür etti. 

                Adıyamanlılar vakfı başkan vekili Hicri Gürsoy ise yaptığı konuşmada; “Adıyamanlılar vakfı olarak öğrencilerimizin eğitimine katkı amaçlı 650 üniversite öğrencimize burs dağıtımımızın yanı sıra ayni ve nakdi yardımlarımızı periyodik olarak sürdürmekteyiz. Konferans, sempozyum ile diğer kültürel ve sosyal çalışmalarımızı da yönetim kurulu arkadaşlarımızla sürdürmekteyiz. Biz burada öncelikle vakıf gönüllüsü öğrenci arkadaşlarımıza böyle bir hayra vesile oldukları için teşekkür ediyoruz” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

                İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan ise Adıyamanlılar vakfı yönetimi ile üniversite öğrencisi gönüllü gençlere teşekkür ederek, "Bizler bu ve benzeri kampanyalar başlatarak, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize nakdi ve ayni yardımda bulunan tüm hayırseverlerimize gönlümüzü ve kapımızı açmış bulunuyoruz. "diyerek yardım kampanyasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

   

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.