ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI FEN LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI FEN LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Adıyaman'daki lise öğrencilerinin ülke genelindeki farklı üniversiteler ile ilgili bilgi sahibi olmaları amacıyla Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Unilook Türkiye işbirliğinde organize edilen tanıtım ve tercih günleri etkinliğine katıldı.

 

Adıyaman Fen Lisesinde gerçekleştirilen ve Türkiye'nin farklı coğrafyalarında yer alan 11 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

 

Üniversite temsilcileri ile bir araya gelen ziyaretçiler, üniversiteler hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

 

Üniversite tercihleri noktasında öğrenci ve velilere daha etkin destek olmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında öğrenci ve veliler üniversite temsilcileri ile buluşurken, stantları ziyaret eden öğrenci ve velilere tanıtıcı broşürler ve üniversiteleri tanıtıcı çeşitli materyaller verildi. Stant ziyaretlerinin ardından Organizatör Firma Sahiplerinden Caner Işkın tarafından Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve Fen Lisesi Müdürü Muharrem Aytekin'e plaket takdim edildi.

 

 

Adıyaman Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Final Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, TOBB ETÜT Üniversitesi, Lefke Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Sabahat Zaim Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi stantlarının yer aldığı tanıtım ve tercih günlerinin iki gün boyunca devam edeceği, stantların 10:00 ila 15:00 saatleri arasında açık olacağı bildirildi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.