ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkü Türkü Türkiye’m e Twinning Projesi

Asırlardır türküler insanları, kültürleri birbirine bağlar, kaynaştırır. Acıları azaltır, sevinçleri paylaşır, çoğaltır. Kalpleri ısıtan bu miras farklı kültürlerle buluştuğunda tadı damağımızda kalacak bir proje ile karşımıza çıkar.  
Türkü Türkü Türkiye’m e Twinning Projesi

Bu projelerden Türkü Türkü Türkiye´m projesi 81 ili kapsayacak 20 Şubat 2017 tarihinde start vermiş bir çalışmadır.

Proje Müdürlüğümüz Arge personeli Soner Mutlu’nun koordinatörlüğünde Merkez Uzunpınar ilkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Abdurrahman ÜNAL tarafından yürütmektedir. Bu kapsamda okulumuz öğrencileri ile Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’ya ziyarete bulunan Ünal, proje hakkında bilgi verdi. Projenin tamamen öğrencilerimizin öz güvenini destekleyen, başarma duygusunu pekiştirmeye yönelik, kendi kültürlerine karşı farkındalığı arttırıcı, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek bir proje olduğunu söyledi. Bu proje kapsamında şu an itibariyle 200´e yakın üyenin olduğunu, projenin şu anki durumu göz önüne alındığında herkese biz biriz, beraberiz, bölünmeyiz mesajını verdiğini belirtti. Bizler bu projeyle öğrencilerimizin de bu bilince varmalarını amaçlamaktayız dedi.10-04-2017

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.