ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye´de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci" Semineri

Aday Öğretmen Yetiştirme Yönergesi gereğince Bakanlığımız tarafından düzenlenilmesi istenilen "Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri" ilimizFazıl Gürs Anadolu İmam Hatip  Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.  
Türkiye´de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci" Semineri

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan sinevizyon gösterisi ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, seminerde, "Osmanlıdan günümüze demokratikleşme hareketleri", "Cumhuriyet Tarihi boyunca yapılan askeri müdahaleleriyle bunların demokratik yaşama zararları", "15 Temmuz 2016 darbe girişimi ve sonrasındaki olayların Türk demokrasi tarihindeki yeri ve önemi", "Demokratik bir toplumun oluşumunda öğretmenlerin ve okulların rolü" konularında bilgiler aktardı.

Programda aday öğretmenlere yönelik bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak milletimiz sokakları ve meydanları doldurarak hatta ölümü göze alarak bu girişimi engelledi. Milletimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretiyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdı. Dış mihraklar bugün de fitne üretme çabasında olduklarını görüyoruz. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi bugün de bir olacağız, birlikte hareket edeceğiz. Bizlerin eğitim ordusunun neferleri olarak sorumluluğumuz büyük. Eğer biz evlatlarımıza sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkacaktır. O boşlukları birileri dolduracaktır. O nedenle ülkesini milletini seven, tarihini tanıyan, dinini doğru kaynaklardan öğrenen, kendi değerleriyle barışık nesiller yetiştirmek için çok çalışmak zorundayız. Çünkü ülkemizi emanet edeceğimiz gençleri biz yetiştiriyoruz diyerek bu vesileyle, vatan uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yeni adım attığımız bu kutsal meslekte hepinize başarılar diliyorum” dedi.

21-12-201621-12-201621-12-2016

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.