ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tubitak Şampiyonlarından Ziyaret

Malatya’da düzenlenen bölge finallerinden büyük bir başarı elde eden ve Ankara’da yapılacak Türkiye Finallerinde ilimizi temsil edecek olan Altınşehir Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan’ı makamında ziyaret etti.  
Tubitak Şampiyonlarından Ziyaret

47.si düzenlenen TUBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma projeleri kapsamında  TUBİTAK Malatya bölge finali için 670 proje bölgemizden başvuruda bulunmuş olup bu projeler arasından 100 proje 22-25 Mart tarihleri arasında  Malatya’daki bölge finaline katılmıştır.12 dalda yapılan bu yarışmaya Adıyaman ilinden 78 proje başvurmuş olup 15 proje Malatya’daki bölge finallerinde ilimizi temsil etmiştir.Bölge finalinde okulumuz Altınşehir Anadolu Lisesi Bilgisayar alanında danışman öğretmen Ruşen Şahin ve proje öğrencisi Hatice Karabıyık, Sosyoloji alanında danışman öğretmen Mehmet Coşkun ve proje öğrencileri Nur Simay Saygı ve Beyzanur Gündüz ile Psikoloji alanında danışman öğretmen Fatih Pektaş ve proje öğrencisi Selin Gökdemir ile bölge birincilikleri elde ederek ilimizi 2-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Türkiye Finallerinde temsil etmeye hak kazanmıştır.

Yapılan ziyarette Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanan Altınşehir Anadolu Lisesi öğrencileri, ödül alan projeleri hakkında Milli Eğitim Müdürümüze bilgi vererek inşallah Ankara’da yapılacak finallerde de ilimizi en güzel şekilde temsil edip ödül almaya hak kazanır ve bu ödülü de size takdim ederiz dediler. Öğrencileri büyük bir ilgiyle dinleyen Milli Eğitim Müdürümüz de öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 08-04-2016

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.