ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tübitak Matematik Olimpiyatlarında Çalışmalarımızın Meyvesini Almaya Başladık

  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından geçen yıl başlattılan TÜBİTAK olimpiyatlarına hazırlık çalışmaları neticesinde iki öğrencimiz başarılı olarak bölge ikincisi ve bölge üçüncüsü olmuştur.  
Tübitak Matematik Olimpiyatlarında Çalışmalarımızın Meyvesini Almaya Başladık

Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşıyan projeyle Adıyaman merkezdeki ortaokullarda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, yapılan sınavla, ortaokul 7.sınıfta okuyan ve başarılı olan 25 öğrencimiz yoğun bir şekilde İl Müdürlüğümüz ar-ge üyesi matematik öğretmeni Celal ERSOY koordinatörlüğünde, Matematik olimpiyatlarına hazırlandı. Öğrencilerimize, Valiliğimizce olimpiyatlara hazırlık kitapları verildi. TÜBİTAK yarışmasında, yapılan çalışmalar neticesinde ve ortaokul kategorisinde Emniyet Ortaokulu öğrencisi Muhammet Nurullah ŞAHİN bölge ikincisi, Yavuz Selim Ortaokulu öğrencisi Ahmet Melih BÜYÜKÖZ bölge üçüncüsü olmuşlardır. 

Güneydoğu’daki okullardan birçok seçkin öğrencinin de katıldığı yarışmada derece alan öğrenciler almış oldukları başarı belgeleriyle birlikte, okul müdürleri ve aileleri ile Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN’ı makamında ziyaret ettiler. Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin yetişmesinde katkısı olan Matematik öğretmeni Celal ERSOY’u, okulumuz yöneticilerini ve velilerimizi tebrik eden Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN, geçen yıldan bu yana TÜBİTAK olimpiyatlarını ve araştırma projelerine daha çok ağırlık verdiklerini belirterek inşallah önümüzdeki yıllarda bilim  ve araştırma projeleri yarışmalarında, Adıyaman olarak hak ettiğimiz yeri alacağız dedi.

30-12-201530-12-2015

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.