ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 48. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Bilgilendirme Toplantısı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 48. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri ve 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi, Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.  
TÜBİTAK 48. Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Bilgilendirme Toplantısı

Toplantıya,  Malatya TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim TÜRKMEN, Yardımcısı Doç. Dr. Emin ÇELEBİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete KIZILKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile okul idarecileri ve öğretmenler katıldı. 

Proje yarışması hakkında genel bilgi verdiklerini söyleyen TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim TÜRKMEN konuşmasında, “Dünya ya baktığımızda diğer ülkeler bu tür eğitimlere temelden başladığından büyük gelişim içerisindedirler. Sürecin önemli olduğunu, tabana yaymak için çalışılması gerektiğini vurguladıklarını belirtti. Türkiye’de de müstesna bir yeri olan Adıyaman İlimizin de proje çalışmalarına gerekli önemi vereceğinden eminim” dedi. 

 Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak/yaşayarak öğrenilmesinde, proje çalışmalarının önemli olduğuna vurgu yapan Mete Kızılkaya ise, proje hazırlama noktasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımıza ve öğretmenlerimize her türlü desteği verdiklerini ve vereceklerini belirtti. Biz bu tür çalışmalara çok önem veriyoruz. Her okulumuzun en az bir proje hazırlamasını istiyoruz dedi. 

Yapılan bilgilendirme toplantısında TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Emin ÇELEBİ tarafından yapılan sunumla, projeler hakkında teknik bilgiler verildi.

06-12-201606-12-201606-12-2016

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.