ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriye Geçici Hükümeti Eğitim Bakanı Bananeh Adıyaman´da

Suriyeli muhaliflerin kurduğu geçici hükümetin Eğitim Bakanı Prof.Dr. Mohealdin Bananeh, Suriye Öğretmenleri Genel Sendikası Başkanı Hasan Tayfur ve beraberindekiler Milli Eğitim Müdürümüze ziyarette bulundu.  
Suriye Geçici Hükümeti Eğitim Bakanı Bananeh Adıyaman´da

Suriye’de ki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Türkiye’de ki okullarımızda eğitimlerine devam eden Suriyeli öğrencilerin okudukları okulları ziyaret ettiklerini ve Suriyeli Öğrencilerle ilgili bilgi aldıklarını dile getiren Mohealdin Bananeh gördükleri ilgi ve alakadan dolayı çok sevindiklerini ve bunların hiçbir zaman unutulmayacağını dile getirdi. “Türkiye bizlere kapılarını ve eğitim kurumlarını açmakla bizim bazı sorunlarımızı çözdü. Bizim binlerce öğrencimiz malum savaş nedeni ile birkaç yıldır eğitim öğretimden uzak kaldı. Bizler bu çocuklarımızın durumları için kendilerini ziyaret ettik” dedi. 

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya ise Ortadoğu´da yaşanan gelişmelerin bir an önce sona ermesini temenni ettiklerini belirterek, "Suriye´de yaşananlar insanlık dışı olaylardır. Bu olaylar kabul edilebilir olaylar değildir. Bizler Suriyeli kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız. Tabi ki savaştan sonra kurulacak yeni Suriye’de elbette yetişmiş insanlara ihtiyaç duyulacak, onun için gelenleri sadece barınma ve iaşesini sağlayarak misafir etmek yeterli değil, mutlaka Suriyeli öğrencilerin yetiştirilmesi gerek. Bizler bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve yapıyoruz. Suriyeli kardeşlerimizin çocukları bizim çocuklarımızdan farksızdır. Onlar için her şeyi düşünüp yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.09-03-2017

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.