ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Spor Lisesinde Spor Projeleri Tanıtım Töreni Düzenlendi

  Adıyaman Merkez Spor Lisesinde Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi, İI Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ortak projeleri kapsamında hazırlanan ve uygulamaya konulacak olan 5 adet sağlık, oyun, spor projeleri tanıtım ve açılış programı Spor Lisesi Konferans salonunda yapılan tanıtımla start verildi.  
Spor Lisesinde Spor Projeleri Tanıtım Töreni Düzenlendi

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya “bugün burada Adıyaman’ın geleceği üzerine büyük bir adım atmış oluyoruz. Zaten her şeyi sizler için yapıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımız için. Hafta sonu Bakanımız burayı ziyaret ettiğinde Adıyaman’ın geleceği için çocuklarımızın geleceği için Bilimsel çalışmalar yapacak İnavasyon Merkezimizin açılışını yaptı. Bugünde sportif alanda ilk projelerimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Biz başladık bu çalışmalara. Kariyer buluşmalarında ağabeyleriniz ablalarınız başladılar gezmeye. Türkiye’de şuanda 46 milli sporcusu olan büyük bir üniversiteye sahibiz. 46 Milli Sporcumuz hem Adıyaman’lı hemde komşu illerde sizin gibi büyümüş olan ağabeyleriniz ablalarınız bu üniversitede okuyor. Ve sizleri ziyaret ediyorlar. Onlarla tanışıp milli manevi duygularını nasıl hissettiklerini madalya takarken orda ki akan gözyaşı damlasını sorabilirsiniz. Çünkü orda ki his kürsüdeki his bambaşka bir şey.

Bugün burada 5 adet sağlık, oyun, spor projelerinin tanıtım ve açılışı için start vermiş olacağız. Gün Sporla Aydın projemizle sabahları ilkokul çocuklarına sabah 10 dakika spor yaptırarak müzik eşliğinde derse mutlu bir şekilde girmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenler çok mutlu bir şekilde derse başlıyorlar. Sağlanan mutluluk hormonunun öğrenmeyi hızlandırdığı çabuklaştırdığı söyleniyor. Hem obeziteye karşı hem de çocuklarımızda kahvaltı yapmayı sağlamak buradaki diğer amaç. Hayata Kulaç at projemizle merkezde bulunan 12 taşra ilkokulunda 4.sınıflarında okuyan öğrencilerimize Adıyaman Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğümüz yüzme havuzlarında yüzme eğitimleri verilecek. Burada amacımız ise maddi durumu iyi olmayan öğrencileri yüzme havuzuyla tanıştırıp yüzme öğrenmelerini sağlamak dedi. 

Karyer buluşmaları,  Geleneksel Çocuk Oyunları, Geleneksel Çocuk Oyunları projeleri hakkında da bilgi veren Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya konuşmasının devamında bizler gerek akademik gerekse sportif alanda daha doğrusu her alanda başarılı olmak zorundayız. Çünkü tüm ülkelerle her alanda mücadele ediyoruz. Sağlıklı bireyler yetiştirmek ise spor alanında ve diğer sportif faaliyetlerden geçiyor. O yüzden Adıyaman’ın ve Türkiye’nin geleceği için bize destek olan tüm kurumlarımıza ve kurum amirlerimize teşekkür ediyorum bugün burada bizimle oldukları için. İnşallah bu projelerimiz hayırlara vesile olur dedi. 

 

Açılış programına Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı, bazı kurum amirleri, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

07-04-201707-04-201707-04-2017

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.