ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sevgi Anaokulu Öğrencilerinden Birbirinden Güzel Etkinlik ve Proje Sergisi

  Sevgi Anaokulu öğrencilerinin, öğretmenleri eşliğinde yıl boyunca yaptıkları çalışmalardan oluşan biribirinden güzel etkinlik ve proje sergisi Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan tarafından açıldı.  
Sevgi Anaokulu Öğrencilerinden Birbirinden Güzel Etkinlik ve Proje Sergisi

 Sevgi Anaokulu’nda gerçekleşen serginin açılışına Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan, Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, Merkez Anaokulu Müdürleri, öğretmeler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 Öğrencilerimizin 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde yapmış oldukları  sulu boya, kağıt süslemeleri, guaj çalışması gibi öğrencilerin el emeklerinden oluşan sanatsal etkinlik ürünlerinin sergilendiği sergi, veliler ve katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. 

 Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan açılışta yaptığı konuşmasında resim sergisinde emeği geçen ve sergiye katılan herkese teşekkür ederek “Okul öncesi eğitimin çocukların bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkı sağladığını bu tür aktivitelerin çok önemli olduğunu ve bu etkinliklerle öğrencilerin okullarını daha çok sevmesine imkan tanıdığını belirterek  bundan sonraki yıllarda da bu tür faaliyetlerin devamını bekliyorum” dedi ve ardından sergiyi gezerek minik öğrencilerimiz tarafından yapılan birbirinden güzel resim ve çalışmaları inceledi. Minik öğrencilerin hazırlamış oldukları birbirinden güzel resim ve çalışmalar sergiye katılanların beğenisini toplarken, öğrencilerimizin çalışmaları takdirle karşılandı.

 Resim Sergisinin ardından Okul Müdürü Zübeyir Aşçı´dan okul hakkında bilgi alarak anaokulu müdürleri ve okulumuz öğretmenleriyle yapmış olduğu toplantıda da, “Bugünün çocukları yarınımızın büyükleridir onların eğitimi konusunda hepimiz duyarlı ve dikkatli olmalıyız. Biz size yoğurulmamış hamur veriyoruz. Onları en iyi siz işleyip siz şekillendireceksiz. Onları kendi kültürümüzle kendi manevi değerlerimizle yoğurup şekillendirmeliyiz. Akademik bilgiden ziyade erdemli birey olarak yetişmelerini sağlamalıyız.Öncelliğimiz ahlaki değerlere sahip nesiller yetiştirmek olmalı. Akdemik bilgi bunun sonrasında zaten gelecektir. Çocuklarımızın bu yaşlarda almış olduğu bu değerler hayatlarına yön verecek ve hayatlarını bu temeller üzerine kuracaklardır "dedi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.