ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Seren, Hem Eğitim Hem Tedavi Görüyor

Adıyaman’da, 3 ay önce geçirdiği trafik kazası sonucu kısmi felçlik yaşayan 8. Sınıf öğrencisi Seren Esmer’in tedavi gördüğü Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde eğitim görmeye başladı.
Seren, Hem Eğitim Hem Tedavi Görüyor

Adıyaman’da, geçirdiği trafik kazasında kısmi felçlik nedeniyle okulda eğitim göremeyen 8.sınıf öğrencisi Seren Esmer’e, Milli Eğitim Bakanlığınca görevlendirilen 6 öğretmen tarafından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gördüğü odada eğitim veriliyor. Seren Esmer, Cerrah Paşa Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Tıbbi Genetik Doktoru olmayı hedefliyor. 3 ay önce geçirdiği trafik kazasında annesi Ümmü Gülsüm Esmer ile kuzeni İlayda Kızılkaya’yı kaybeden kendisi de kısmi felçten dolayı akranları gibi okula gidemese de Milli Eğitim Bakanlığının hizmeti sayesinde hastanede hasta yatağında eğitim alıyor.
Tedavisi devam ettiği için çocuklarını okula gönderemeyen Esmer ailesi, çocuklarının eğitiminden geri kalmaması için hastanede eğitim hizmetinden yararlandı.
Hasta yatağında tedavi gören Seren Esmer’i ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Doçent Doktor Fatih Doğan ve daha önceden eğitim gördüğü 1 Aralık Ortaokulu idarecileri ile öğretmenleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Seren Esmer’in eğitim hayatından geri kalmaması için hastanede eğitim alanı oluşturduklarını söyleyen Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “Çocuklarımızın eğitimden geri kalmaması için hastane sınıfları açıyoruz. 400 Yataklı Devlet Hastanesi büyük bir hastane ve burada yatan çocuklarımıza okullarından ve eğitimlerinden geri kalmaması için öğretmen arkadaşlarımız gelip eğitim vermeye başladılar. Seren’de 3 ay önce bir trafik kazası geçirmiş. Şuanda 8.sınıf öğrencisi, burada 6 ders görüyor, 6 tane farklı öğretmen geliyor ona eğitim vermek için 1 Aralık Okulu öğretmenleri ve idarecileri ilgileniyorlar” dedi.
Daha sonra konuşan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doçent Doktor Fatih Doğan, “ Selen kızımız yaklaşık 3 ay önce kötü bir trafik kazası sonrası hastanemize alındı. 3 aydır hastanemiz de yatıyor, ciddi problemleri vardı, problemleri çözdük. Bir kısmi felçlik söz konusu buna yönelik olarak takip ve tedavileri devam ediyor. Hastanede bir sınıf ayarlandı. Sağ olsun kendileri öğretmen görevlendirecekler. Uzun süre burada bulunan çocuklar eğitim ve öğretim görecekler, okullarında da geri kalmamış olacaklar” ifadelerini kullandı.
Hastanede eğitim gördüğünden dolayı oldukça mutlu olduğunu dile getiren Seren Esmer ise, “ Bu yaz geçirmiş olduğumuz kazadan dolayı belli bir süreliğine hastanede yatmam gerekti. Bu sebebten dolayı eğitimimden geri kalmamak için hem okul idaremiz hem de milli eğitim müdürlüğümüz hem de hastanedeki idare yönetimi bu konuda bize destek oldular. Hastanede eğitim projesiyle benim eğitimime destek oldular hepsine teşekkür ediyorum. Hedefim 8.sınıfı bitirdikten sonra İstanbul Galatasaray Lisesine gitmek istiyorum, daha sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve ardından da Allah nasip ederse Tıbbi Genetik Doktoru olmak istiyorum” şeklinde konuştu.
Seren Esmer daha sonra işaret diliyle ‘Bana bir masal anlat baba’ isimli şarkıyı söyledi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.