ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Resim ve Müzik Öğretmenlerimizle Toplantı Gerçekleştirildik

Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’nın başkanlığında Merkez ve Merkeze bağlı okullarımızda görev yapan Resim ve Müzik öğretmenlerimizin katılımı ile tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.  
Resim ve Müzik Öğretmenlerimizle Toplantı Gerçekleştirildik

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Resim ve Müzik öğretmenlerinin önemine değinerek yaptığı konuşmasında “öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında resim ve müzik alanlarında da başarılı olmalarını sağlamalıyız. Sosyal, kültürel ve bedensel faaliyetlerle öğrencilerimiz istenilen noktaya daha kısa sürede getirilecektir. Bu konuda tüm öğretmenlerimizin daha özverili çalışmaları gerekmektedir. Sportif faaliyetlerin yanında öğrencilerimizin kültürel, sanatsal alanlarda da kendilerini en iyi ifade ettikleri şekilde, yetenekleri doğrultusunda yönlendirmemiz, desteklememiz gerekiyor. Sportif anlamda öğrencilerimizi bir veya iki alanda spora yönlendirmemiz, bizlerinde öğrencilerimize yeteneklerini keşfetmeleri konusunda tüm imkanları sağlamamız gerekiyor. Çocuklarımızın geleceği için Adıyaman’ın geleceği için sizlerden destek bekliyorum. Onlara gereken ilgiliyi alakayı gösterelim. Onları başarılı başarısız diye ayırmayalım. Başarılı başarısız çocuk yoktur. Başarılı olduğu noktaların tespit edilemediği çocuk vardır bence. Belki sizin dersinizde başarılı olmayabilir ancak diğer derslerde veya beden, müzik ve resim gibi diğer alanlarda başarılıdır. Bu nedenle çocuklarımızı takip edelim ve başarılı oldukları derslerde alanlarda onları desteklemeli ve onun üzerine bir şeyler inşa etmeye çalışalım. Kaybedilecek tek bir çocuğumuz bile olmamalı. Bugün başarısız dediğimiz çocuk ülkemizi müsbet veya menfi anlamda bir yerlere götürebilir. 15 Temmuz darbe girişiminde o tankların üstüne çıkanda önüne yatan da bizim çocuklarımız, o tankı tüfeği uçağı halka karşı kullanan da bizim çocuklarımız. Biz bugün bunlara sahip çıkmazsak başkaları sahip çıkar. O nedenle tekrar tekrar söylüyorum. Onlar bizim kara sevdamız. Tek bir tanesini bile kaybetmeye tahammülümüz yoktur. 

Onları sevelim sevdiğimizi, önemsediğimizi hissettirelim. Kendimizi ve dersi sevdiremezsek istediğimiz kadar onlara ders anlatalım. Ancak belirli bir noktaya kadar kendimizi dinletebiliriz” dedi.  

 

Yapılan toplantılarda farklı branşlardan Arge Birimi nezdinde bir ekip oluşturulmaya çalışıldığı ve kurulan bu ekiple projeler üretileceği belirtildi. Her ders grubundan oluşturulacak bu ekiplerle projeler üretilecek ve o dersin daha etkili ve daha verimli bir şekilde uygulanması için çalışmalar yapılacağı belirtildi. Yapılan toplantılar karşılıklı fikir alış verişi ile son buldu.

 

 20-03-201720-03-2017

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.