ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBERLIK HİZMETLERİ İL DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANTISI VE ALINAN KARALAR.

REHBERLIK HİZMETLERİ İL DANIŞMA  KOMİSYONU TOPLANTISI VE ALINAN KARALAR.

 

  Özel Egitim ve Rehberlik Hizmetleri Il Danışma Komisyonu 14. 09. 2018 tarihinde Sube Müdürü Hamza ÇELENK  başkanlığında toplandı. Komisyona ilçelerin Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetletinden sorumlu şube müdürleri,  Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürleri, Rehberlik Araştırma Merkezi Rehberlik Bölümü Başkanları ve komisyon üyesi okul müdürleri ile  komisyon üyesi  öğretmenler katıldı.  2018-2019 Egitim Öğretim yılının Rehberlik Hizmetlerinin görüşüldüğü toplantıda  eylül toplantısında şu kararlar alındı.

1. 2018-2019 Eğitim öğretim yılı okul rehberlik servislerinin RPDH çerçeve programında  bakanlığın belirlediği genel iki konu olan “Bağımlılıkla Mücadele”, ve "İhmal ve İstismardan Korunma” ile ilimiz  RPDH İl danışma komisyonununda kararlaştırılan “Akran Zorbalığı” , “Geleceği Planlama” konularına ek okullarımızın belirleyeceği iki konunun 2018-2019 Eğitim öğretim yılında belirlenip kendi okullarında işlenmesi,  

2. Adıyaman il genelinde rehber öğretmeni olmayan okullara öncelikle rehber öğretmen sayısının fazla olduğu okullarımızdan alınmak üzere rehber öğretmen görevlendirmelerinin 2018/6 sayılı genelge kapsamında yapılması.  

3. Rehberlik ve Psikolojik Danışma servislerinin okul idareleri tarafından desteklenerek daha aktif hale getirilmesi, veli görüşme ve eğitimlerinin ciddiyetle ele alınmasının sağlanması,  

4. Rehberlik ve Psikolojik Danışma servislerinin okul idareleri tarafından desteklenerek daha aktif hale getirilmesi, EDEP Projesinin ve çerçeve planına eklenen çalışmaların yapılmasının ciddiyetle ele alınması ve yürütülmesi.  

5. Özel Eğitim gereksinimi duyan öğrenciler için alınması gereken tedbirlerin zamanında alınması , veli ve çocuklara mağduriyet yaşatılmaması için gerekli tedbirlerin alınması.  

6. Rehberlik servislerinin, genel müdürlüğümüz tarafından yayınlanan formaları kullanmaları ve il tarafından kullanılması istenilen formların belirlenerek okullara bildirilmesi,  

7.  Rehberlik servisleri tarafından yapılan çalışmaların dosyalarının eksiksiz  ve istatistiki verilerin tam tutulması. 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.