ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBERLİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

REHBERLİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

 

   2023 Eğitim Vizyonu kapsamında eğitimde yapılan yenilenme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Rehberlik Yönetmeliği'nin güncellenmesi için illerde çalıştaylar yapılmaya başlandı. İlimizde de Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ün yönlendirmesi ile düzenlenen  Rehberlik Çalıştayı Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürü Hamza Çelenk'in başkanlığında gerçekleşti. Adıyaman Üniversitesi PDR Bölüm Başkanı İbrahim Yerlikaya, Uzman Eğitimci Abdülkerim Işık, RAM müdürleri,çeşitli kademelerdeki rehberlik öğretmenleri ile farklı kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı çalıştay yeni eğitim anlayışında rehberlik hizmetleri değerlendirmesi yapıldı. 

  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza Çelenk, rehberlik hizmetleri ve rehberlik alanının dinamik bir süreç olduğunu, yeni sorun alanları ve oluşan yeni ihtiyaç alanlarına bağlı olarak bu alanın da yenilendiğini, bundan dolayı alanda hizmet veren rehberlik öğretmenleri  ile bu alana katkı sağlayanların da daima yenilenmelerinin zorunluluk teşkil ettiğini belirtti. 

  Yönetmelik maddelerinin üzerinde değelendirmelerin yapıldığı çalıştay yönetmeliğe eklenmesi gereken yeni alanların görüşülmesi ile sona erdi. 

   

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.