ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlerimizle Biraraya Geldik

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’nın başkanlığında, Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Zeynel Özçakmakçı ve Cangir Erin ile Merkez ve Merkeze bağlı ortaokullarda görev yapan Rehber öğretmenlerimizin katılımıyla tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik.  
Rehber Öğretmenlerimizle Biraraya Geldik

Rehberlik ve Araştırma Müdürü Cebrail Çirin tarafından yapılan açılış konuşmasında,“ İlimiz merkezinde yaklaşık 180 Rehber Öğretmenimiz görev yapmakta. Bugün burada toplanmamızın amacı hem tanışmak hem de, bu alana ilişkin sorunları konuşmak, birlikte çözüm yolu geliştirmek ve bu doğrultuda ortaya çıkacak eylem planı ile ortak bir paydada buluşup ilerlemek” dedi. 

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya ise yapmış olduğu konuşmasında, “18 yıldır eğitim camiasının içinde olduğunu belirterek 70 gündür Adıyaman’da olduğunu ve değişik branşlarda öğretmenlerle bir araya gelerek toplantılar düzenlediğini bugünde sizlerle bir araya gelerek hem tanışmak hem de rehberlik anlamında sizlerden destek istemek. Neler yapacağımızı sizlerin de önerilerinizle ortak bir payda da buluşup yol haritamızı birlikte belirlemek. Eğitim öğretim başarımızı arttırmak için çalışmalarımızı devam ettirmek” dedi.  

Konuşmasının devamında “Rehber öğretmenliğin psikolojik danışmanlık ve rehberlik gibi iki boyutu olduğunu belirterek sizler öğrencilerimizin önünü açacak, onları yönlendirecek kişilersiniz. Rehber öğretmenler olarak sizler sadece öğrencilere değil öğretmenlerimize de rehberlik yapmalı branş öğretmenlerimizle irtibat halinde olmalısınız. Öğrencilerimiz siz rehber öğretmenlerimizi bir yol gösterici, bir lider olarak görüyor ve sizler öğrencilerimize yaptığınız küçük dokunuşlarla onların hayatlarını değiştiriyorsunuz. Rehber öğretmenlerimiz mesleki yönden çok değerlidir. Okular da yapılan tüm çalışmalarda sizler varsınız.  Öğretmen, öğrenci ve velilere her konuda rehberlik yapmaktasınız. Üstlenmiş olduğunuz görevlerin ağırlığını biliyorum ve özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm yapacağımız çalışmaları birlikte yapacağız. Birlikte hareket ederek çocuklarımızın eğitimini sorunsuz bir şekilde Türkiye sıralamasının en üstüne getireceğimize inanıyorum” dedi. 

 

Toplantı; karşılıklı fikir alış verişinin ardından okullarda yönlendirme, özel eğitim, destek eğitim, öğrenci başarısının artırılması vb. konularda rehberlik öğretmenlerinin daha aktif olmaları gerektiği belirtilerek, planlı ve düzenli çalışmanın önemli olduğu vurgulanarak sona erdi.

 

11-01-201711-01-201711-01-2017

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.