ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Necati Cemaloğlu’ndan Alternatif Eğitim Söyleşisi

İlimizde Alternatif Eğitim Söyleşileri kapsamında Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda sabah yapılan ilk oturumda Merkez ve Merkeze bağlı okullarımızda görevli Müdür ve Müdür yardımcılarına “Yönetim ve Liderlik Becerileri”, öğleden sonra olan ikinci oturumda ise Merkez ve Merkeze bağlı okullarımızda görevli öğretmenlere yönelik “Lider Öğretmen” konulu seminer verildi.  
Prof. Dr. Necati Cemaloğlu’ndan Alternatif Eğitim Söyleşisi

Seminerin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, yaklaşık 70 gündür ilimizde göreve başladığını belirterek bugün ikinci eğitim söyleşisi münasebetiyle tekrar beraberiz. Birincisinde Prof. Dr. Aytaç Açıkalın hocamızı ilimize davet ederek sizlere söyleşide bulunmuştu. Bence çok istifadeli bir söyleşi olmuştu. Bugün de Prof. Dr. Necati Cemaloğlu hocamız söyleşide bulunacak. İnşallah bu eğitim söyleşisinden de zevk alırsınız. Bizim bu eğitim söyleşilerimiz devam edecek. Her ay bir eğitim söyleşisi düzenleyeceğiz. Resmi internet adresimizde Arge başlığı altında eğitim söyleşileriyle ilgili bir alan açtık. Bu söyleşilerle ilgili istek ve taleplerinizi bekliyoruz. Sizin buradaki istek ve talepleriniz bizim için çok önemli. İlk söyleşilerdeki hocalarımızı ben belirledim. Bundan sonraki söyleşilerde sizlerden gelen taleplere göre bakacağız. Sizlerden gelecek talep ve istekleri değerlendireceğiz ve bundan sonra söyleşilerimize davete edeceğimiz hocamızı buna göre belirleyeceğiz. Şimdiden herkese iyi eğlenceler. Umarım istifadeli bir söyleşi olur” dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, yöneticiler ve okul müdürlerinin katıldığı seminerlerde konuşan Prof. Dr. Necati Cemaloğlu ise, eğitim sisteminde okul müdürlerinin yönetim ve liderlik becerilerinin önemine işaret etti. Seminerde hayatın kolaylaştığını ve bundan dolayı araçın amaç haline geldiğini belirterek, hedeften sapmamak gerektiğini kaydetti. Eğitimcilerin aydınlık bir kişiliğe sahip olması, öğrencilerin öğretmenleri ile gülmesi gerektiğini belirterek, bilgiyi öğrencilere aktarırken mizahı kullanmak gerektiğini dile getirdi.

17-01-201717-01-201717-01-201717-01-201717-01-2017

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.