ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhangazi İlk ve Ortaokulunda Eğitim Gören Çocuklara Kışlık Bot ve Kaban Dağıtıldı.

Kütahya Grup olarak Güral Ailesi tarafından her yıl çocuklara gönderilen kışlık bot ve kaban yardımı bu yılda yapıldı. Orhangazi İlk ve Ortaokulunda eğitim gören 150 öğrenciye kışlık bot ve kaban hediye edildi. İhtiyaç sahibi olan öğrencilerin kışlık bot ve kaban dağıtımına Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, İşkadını Hayriye Ersoy, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa Yetiş katıldı.  
Orhangazi İlk ve Ortaokulunda Eğitim Gören Çocuklara Kışlık Bot ve Kaban Dağıtıldı.

İş kadını Hayriye Ersoy, Güral Ailesi tarafından gönderilen kışlık kaban ve botları dağıtmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, “150 çocuğumuza kışlık bot ve kaban dağıttık. Bu soğuk günlerde bu hediyeleri dağıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sadece çocuklarımızın vücudunu ısıtmak değil, onların gönüllerini ısıtmak için buradayız. Güral Ailesine çok teşekkür ediyoruz. Her yıl çocuklarımıza armağanlar gönderiyorlar. Ülke olarak zor süreçten geçiyoruz. Hepimizin birlik beraberlik içerisinde olması gerekiyor. Kütahya’dan Adıyaman’a, Edirne’den Hakkari’ye kardeşlik bağlarımızı güçlendirmeliyiz. Bu tür etkinlikler bu birlikteliğe katkı sağlıyor. Daha çok çocuğumuz okuyabilsin, daha çok çocuğumuz eğitimle bu vatanı millete faydalı olsun istiyoruz. Bunları ancak eğitimle sağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya ise, hayırsever işadamlarına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Kütahya Gruba çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. İnşallah Adıyaman’da ki hayırseverlerde yardım ederler. Daha fazla hayırsevere ihtiyacımız var. Çok hızlı bir şekilde büyümemiz lazım. Hem derslik hem de diğer ihtiyaçlar anlamında büyümeliyiz. Eğitimde ki eksiklikleri sadece devlet eliyle gideremeyiz. Toplumun tüm kesimleri bu konuda duyarlı davranmalıdır. Mutlaka hep beraber çalışarak bu işleri başarmamız lazım. Başka ülkelerin üzerimize yaptıkları planları bertaraf etmek için daha çok çalışmamız gerekiyor. Hayırseverler bizim için çok önemli, herkesi bu hayır işlerine davet ediyorum” dedi.

22-12-201622-12-201622-12-201622-12-201622-12-2016

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.