ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORFF EĞİTİMİ VERİLDİ

ORFF EĞİTİMİ VERİLDİ

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde 2 anaokuluna Orff Schulwerk eğitimi verildi.

Çocuğun gelişim aşamalarından yola çıkarak, gerçek deneyimleri üzerine temellenen müziği deneyerek öğrenme yaklaşımının söz konusu olduğu eğitim Adıyaman’da ilk defa gerçekleşti. Sağ ve sol beyin lobunu dengeli kullanmayı ve dolayısıyla kalıcı öğrenmeyi sağlayan ‘’Orff Schulwerk’’ eğitiminin ilki Türkiye Orff Merkezi, Adıyaman Halide Edip Anaokulu ve Zübeyde Hanım Anaokullarının işbirliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde düzenlendi. 24 Aralık 2017 tarihinde Uluslararası onaylı Orff Schulwerk Eğitimcileri Onur Erol ve Işık Sabırlı liderliğinde Halide Edip Anaokulunda gerçekleşti. Gerçekleşen eğitimde Adıyaman merkez, ilçeleri, Kahramanmaraş ve Gaziantep ´ten katılan toplam 47 öğretmen eğitim aldı. 

 

Tam gün süren uygulamalı eğitimin sonunda katılımcılar Türkiye Orff Merkezi onaylı katılım belgelerini aldılar. Eğitimle alakalı Kızılkaya, bu tür eğitimlere çok önem verdiklerini ve buna benzer eğitimlerin devam edeceğinin sinyalini verdi. Eğitim sonunda, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağladıklarını inandıkları eğitimin devamını isteyen eğitimciler, "Eğitimin sonuç değil, süreç odaklı olması gerektiğinin, çocukta yaratıcılığı geliştirmek için bunun şart olduğunun bilincine vardık, kendimizi ve bilgilerimizi yenilemiş olarak ayrılıyoruz, emeği geçen herkese teşekkür ederiz "şeklinde eğitime dair düşüncelerini dile getirdiler. 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.