ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızın DYS Kullanımı

Okullarımızın DYS Kullanımı

Kurumlarımızın Dikkatine;

     15/03/2017 Tarihinden itibaren kurumlarımız DYS (http://dys.meb.gov.tr) adresinden yazışma yapacağından bu kurumlarımızdan gelen ıslak imzalı evraklar evrak kayıt birimimiz tarafından kabul edilmeyecektir. İl Müdürlüğümüze ve resmi okul ve kurumlarımıza yazışmalar DYS içi oarak elektronik ortamda yapılacaktır.

   Kurumlarımızın tanımı, MEBBİS kayıtlarına göre personellerin rollerinin DYS ye eklenme işlemi bitirilmiş olup, tüm kurumlarımızın http://dys.meb.gov.tr adresinden giriş yaparak Kurum adı, Kurum üst bilgilerini ve Personel bilgilerini kontrol etmesi varsa MEBBİS kayıtlarındaki eksiklikleri giderildikten sonra DYS den silinmesi veya eklenmesi gereken personel için adiyamanmem@meb.gov.tr adresine kurumun resmi e-posta adresinden e-posta göndermesi gerekmektedir.Resmi Okul ve Kurum Müdürleri İl Müdürlüğümüzden gelen yazıları YETKİLİ PERSONEL GELEN EVRAK rolü ile görebileceklerdir.

DYS Kullanımı ile ilgili Dökümanlar için /TIKLAYINIZ  meb_iys_dosyalar/2017_03/15141543_dys_dokuman.zip

Okul Bilgisayarlarına kurulması gereken program OKUL_DYS 

Önemli NOT: dys sistemine giriş adresi dys.meb.gov.tr dir.

Bu adresi sık kullanılanlara ekleme yapmayınız eklediğiniz zaman adres aşağıdaki şekilde olacaktır ve giriş yapamayacaksınız. http://dys.meb.gov.tr/MEBDYSWeb/index.jsp bu adres yanlış adres.

İnternet Explorer  tarayıcısı kullanılmalıdır.

Ali Taşı Mahallesi Atatürk Bulvarı 144/1 Merkez / Adıyaman - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.