ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda uygulanan SODES Projeleri tanıtıldı

ilimiz okullarında uygulanan SODES Projeleri tanıtıldı
Okullarımızda uygulanan SODES Projeleri tanıtıldı

GAP kapsamındaki illerde sosyal kalkınmanın gerçekleştirilmesi ile eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve sosyal refahın artırılması amacıyla hayata geçirilen SODES Projeleri ilimiz okullarında uygulandı. SODES Projeleri kapsamında Adıyaman’daki birçok okula Kütüphane, spor alanları ve Konferans Salonu kurularak okulların sosyal ihtiyaçları karşılanarak öğrencilerin hizmetine sunuldu.

2013 yılında Kalkınma Bakanlığına sunularak, 2014 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından uygulanan SODES Projelerini değerlendirme ve tanıtım toplantısı Adıyaman Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde gerçekleştirildi. Toplantıya Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Kamu Kurumlarının yöneticileri, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi ÖZKAN,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, AR-GE birimi, Adıyaman Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Tören; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende, Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri tarafından mini bir konser verildi. Ardından, SODES Projeleri kapsamında okullara yapılan proje çıktıları ve uygulamaları slayt eşliğinde sunuldu. Daha sonra Adıyama Valisi Sayın Mahmut Demirtaş yaptığı konuşmada; Sosyal Destek Programı (SODES)’in istihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen insan odaklı bir programdır. 2008 yılında GAP illerinde hayata geçirilen SODES projeleri kapsamında bugüne kadar Adıyaman’a 44 Milyon TL aktarılmıştır. Bu proje ile her yıl ciddi anlamda ilimize kaynak aktarılmıştır. Bu kaynaklardan okullarımıza da önemli yatırımlar yapılmıştır. Birçok okulumuza spor alanı, konferans salonu ve kütüphane kazandırılmıştır. Bunun yanında bir çok köyümüze de futbol sahaları yapılmıştır. Bundan sonra da ilimize tahsis edilecek SODES ödenekleri doğrultusunda toplantı salonu ve kütüphanesi olmayan okullarımıza toplantı salonu ve kütüphane yapacağız. Ayrıca, ihalesini yapacağımız okulların toplantı salonunu için koltuklar ihale bedelinin içerisinde olacaktır. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılımlarını sağlamak için daha çok kaynak ayıracağız. SODES Projelerinin hazırlanması ve uygulanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.