ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimize “Öğrenen Lider Öğretmen Eğitim” Programı Düzenleniyor

Öğretmenlerin mesleki gelişimine  katkı sağlamak adına Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, İlimizde görev yapan öğretmenler, Öğrenen Lider Öğretmen Eğitimi´nden faydalanıyor.  
Öğretmenlerimize “Öğrenen Lider Öğretmen Eğitim” Programı Düzenleniyor

18-19 Şubat da başlayan eğitimlerin ilk dönemi mayıs ayında tamamlanacak. Mayıs ayına kadar toplamda 486 öğretmenimizin Öğrenen Lider Öğretmen eğitiminden faydalanması beklenmekte. Eğitim başlıklarının iletişim becerileri, sınıf yönetimi ve ölçme değerlendirme olarak belirlendiği eğitimlerde,  öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunması hedefleniliyor. 

Eğitime katılarak yüz yüze eğitimlerini tamamlayan tüm öğretmenlere, Öğretmen Akademisi Vakfı tarafından yaşam boyu devam eden kişisel gelişimlerini desteklemek ve Türkiye çapında bütün öğretmenlerin iletişim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanan Kampüs’e katılım imkanı sağlanıyor.

Yapılmakta olan eğitimler hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, “Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 238 eğitmenden oluşan ekibi ile, 81 ilde 140 binden fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu. 

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmen akademisi vakfı olarak çalışmalara başlayalı 2 ay oldu. Hafta sonları çalışıyoruz.  Tüm öğretmenlerimizin bu eğitimlerden faydalanmasını istiyoruz. Bazı okullarımızda 30’ar kişilik gruplarla çalışmalar devam ediyor.  Çok eğlenerek öğreniyorlar.  İnşallah bunları da sınıflarında hayata geçirecekler.  Yeni yöntem ve teknikler öğreniyorlar.  Çocuklara bakış açılarını değiştirmeye çalışıyorlar. Eğitime bakış açılarını değiştirmeye çalışıyoruz. İnşallah öğretmenlerimiz harekete geçtiği anda tüm Adıyaman’da eğitimde artık bir zıplama hareketine geçecek ve sonuçta her alan da başarılı olmaya devam edeceğiz. Öğretmen akademisi vakfına bu anlamda teşekkür ediyoruz”dedi.

 30-03-201730-03-201730-03-2017

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.