ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü İlimizde düzenlenen tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.Tören Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan tarafından Atatürk anıtına çelenk konularak başladı. Tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.  
Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun

                Valilik önünde gerçekleşen törene Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İstiklal Marşının okunmasından ve Atatürk anıtına çelek konulmasından sonra  kutlamalar Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda devam etti.

                Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda  yapılan kutlama törenine Vali Yardımcısı Levent Öztin, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, kurum müdürleri ve eğitim camiası katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul korosu tarafından öğretmen marşı okundu.

                 Emekli Öğretmenler adına Ayfer Korkmaz’ın  konuşmasının ardından  Milli Eğitim Müdürümüz  Seyfi Özkan’da konuşmasında,  “Her çocuk tabiatı gereği merak ederek öğrenerek gelişir ve büyür. Pek tabi ki bu süreçte öncelikli görev çocuğun ilk eğitimini ve terbiyesini aldığı anne ve babaya düşer, fakat okul çağma gelindiğinde devreye öğretmenler girer. Ancak bir gerçek vardır ki oda okul çağma gelmiş olan bu çocuğun tam manasıyla yardıma muhtaç halde olduğudur. İşte bu nedenledir ki öğretmenler çocukların ailesinden uzak bulundukları zaman dilimlerinde onların en büyük yardımcısı konumundadırlar zira onlar, çocuklarımıza ihtiyaç duydukları okuma ve yazma becerisi ve bilgi dağarcıklarını geliştirip güçlendirmelerine ve kültürlenmelerine katkı sağlayacak bilgileri sunmakla görevli oldukları halde bunları sunmakla kalmazlar aynı zamanda büyük özveri ve çabalar sergileyerek onların her türlü sorunları ile ellerinden geldiğince ilgilenmek suretiyle adeta onlara ikinci bir aile ortamı ve sıcaklığı sunarlar. Öğretmenler, verdikleri eğitim ile aynı yetiştirmekte oldukları bireylerden vatan ve millet sevgisi, fazilet, düzen, disiplin ve özgüven duygularının gelişmesine de katkı sağlayarak onlara başarıya giden yolu da göstermiş olurlar.

                Öğretmenler günü, öğretmenlerimiz ve öğrenciler arasındaki sevgi ve saygının doruk noktasına ulaştığı bir gündür. Keza bu müstesna güne anlam ve önemi itibarı ile bakıldığında öğretmene gösterilen sevgi ve saygının bir bakıma topluma verilen değerin de yansıması olduğu da asla unutulmamalıdır. Bu açıdan öğretmenler günü, fedakar ve cefakar öğretmenlerimizin değerinin bir kez daha düşünülüp onların milletimiz için değerinin hatırlandığı bir gün olmalıdır. Bu duygularla memleketimize üstün hizmetleri geçmiş tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun” dedi.

                 Vali Yardımcısı Levent Öztin ise, öğretmenler gününü kutlayarak, öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu dile getirdi.Öztin, tüm öğretmenlerin mesleklerini sevgiyle yapması gerektiğini ve öğretmenlik mesleğinin önemine işaret etti.Konuşmaların ardından halk eğitim merkezi folklor gösterileri sunuldu. Sonrasında adaylığı kaldırılan stajyer öğretmenlerin yemin töreni yapıldı. Emekli öğretmenlere ve personele hizmet şeref belgesi, plaket ve çeyrek altın verildi.Öğretmenler gününün anlam ve önemini belirten kompozisyon, şiir ve resim dalında dereceye giren öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi. Halk Eğitim Merkezinde yapılan tören katılımcılara aşure ikram edilerek son buldu. 

                Proğram sonrası Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri tarafından  merkezde bulunan bazı okullar ziyaret edildi ve öğretmenlerimize karanfil verildi. Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından da Milli Eğitim Müdürümüz makamında ziyeret edilerek tebrikleri kabul etti.

                Proğram, öğretmenler günü münasebetiyle akşam TPOA’da verilen yemek ziyafetiyle son buldu. 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.