ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz Avrupa’da Türkiye´yi Temsil Edecek

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 23-29 Ocak tarihleri arasında Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen satranç müsabakalarında üstün başarı gösteren  ilimiz Merkez Cumhuriyet İlkokulu 4.sınıf öğrencisi  İrem Ezra Öz , Türkiye ikincisi olarak Avrupa’da Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı. Türkiye’nin 81 ilinden 7’den 77’ye toplamda 2 bin 236 sporcunun buluştuğu satranç turnuvasına Adıyaman’dan katılan öğrencimiz büyük başarı elde etti.  
Öğrencimiz Avrupa’da Türkiye´yi Temsil Edecek

Öğrencimiz turnuvadan almış olduğu kupayla birlikte Merkez Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Abubekir Turmaz’la Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan’ı makamında ziyaret etti.


Yapılan ziyarette Okulumuz Müdürü Ebubekir Turmaz konuşmasında, yapılan satranç turnuvasında  öğrencimiz ilimizi en iyi bir şekilde temsil etmiştir. Doğu ve Güneydoğu’da bir ilki gerçekleştirerek 10 yaş kızlar kategorisinde Türkiye 2.’si olmuştur.  Avrupa şampiyonalarında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanarak İlimizin adını tüm Türkiye’ye duyurmuştur. 


Öğrencimiz ise konuşmasında, iki yıllık yoğun bir çalışmanın neticesinde bu başarıyı yakaladığını belirterek, “Sadece bu yıl 22 tane turnuvaya katıldım. Uluslararası Kahramanmaraş Satranç Turnuvası da dahil, birçok turnuvada birinci oldum. Satrancın, ayrıca derslerime de çok faydası oldu. Girdiğim birçok sınavda Türkiye birincisi oldum. Büyük, küçük herkese bu sporu tavsiye ediyorum. Aldığım bu kupayı, benim yetişmemde emeği olan hocalarıma ve tüm Adıyaman’a armağan ediyorum. Şimdi hedefimde önce Avrupa, daha sonra dünya şampiyonluğu var” diye konuştu. 

Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan ise, Avrupa’da ilimizi temsil edecek olan minik kızımızı tebrik ediyorum ve başarılarının devamı diliyorum. Öğrencimizin başarısında emeği geçen herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi. 

Ziyarette Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan, öğrencimizle bir süre sohbet ettikten sonra tekrar tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi ve ardından kitap hediye etti. 

11-02-2016

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.