ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor´ Etkinliği Düzenlendi

Adıyaman’da Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür Ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından hayata geçirilen “Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor” etkinliği kapsamında öğrenciler sinemaya götürüldü.
´Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor´ Etkinliği Düzenlendi

Adıyaman’da Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür Ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB)  tarafından hayata geçirilen “Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor” etkinliği kapsamında öğrenciler sinemaya götürüldü.

 

Adıyaman merkez, 7 ilçeden 14 bin 900 öğrenci sinema ile buluşacak. Etkinlik kapsamında ilk kez sinemaya gelen öğrenciler, heyecan yaşadığı gözlemlendi.

 

Etkinlik kapsamında öğrencilerin toplumda milli  ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencileri hayata hazırlamak amaçlanıyor.

 

Etkinlik kapsamında açıklama yapan Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “Her ilde çocuklarımız sinema ile buluşuyor. Bu etkinlik kapsamında ilimizde 14 bin 900 öğrenci sinemaya gelecekler. Seçilen 5 film izletilecek. İlçelerden çocuklar gelecek. Köylerden de gelecekler. 14 bin 900 öğrenci sinema ile buluşacak. Sinemaya girdiklerinde elerin  de mısırları, suları ile beraber filimi seyretmeye başlayacak. Hiç sinemaya gelmeyen yada daha önce hiç görmeyen çocuklarımız onlar için büyük bir fırsat. Köylerdeki özellikle uzak ilçedeki sinema ile buluşmuş olacak. Bu yüzden etkinliği uygulamaya geçiren bakanlıklarımıza  yetkililerimize  tüm okul müdürlerimize öğretmenlerimize velilere buradan teşekkür ediyorum.  Bundan sonrada bu gibi etkinliklerimiz devam edecek.” dedi26-10-201726-10-2017

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.