ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Kocaeli´ne Döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Biz Anadoluyuz´ Projesi kapsamında Kocaeli’nden Adıyaman’a gelen öğrenciler Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.
Öğrenciler Kocaeli´ne Döndü

Kocaeli’nden uçak ile Adıyaman’a gelen ve çiçeklerle karşılanan 100 kişilik öğrenci kafilesi Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerleri karşısında yaşadıkları hayranlığı gizleyemediler. Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğini gerçekleştirdiği program 4 gün sürdü. Perre Antik Kent, Sahabe Saffan Bin Muattal Hazretlerinin kabri, Karakuş Tümülüsü, Yeni Kale, Arsemia, Atatürk Barajı, Cendere Köprüsü, Adıyaman’ın tarihi Oturakçı Pazarı, Adıyaman Müzesi, Besni ilçesi Kurşunlu Cami, Sofraz Tümülüsleri gezildi. Nemrut Dağı’na olumsuz hava nedeniyle çıkılamadı.

Öğrenciler gezi dışında, düzenlenen eğlence programında harfane ekibinin seslendirdiği birbirinden güzel türkü ve halaylarla eğlendi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.