ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Namık Kemal İlkokulu’nda “Bilinçli Aile Uyumlu Çocuk” Projesi

İlimiz merkez  Namık Kemal İlkokulunda uygulamakta olan “Bilinçli Aile Uyumlu Çocuk “Projesi kapsamında projeye katılan velilerimize düzenlenen  törenle sertifikaları verildi.  
Namık Kemal İlkokulu’nda “Bilinçli Aile Uyumlu Çocuk” Projesi

Yapılan sertifika dağıtım törenine Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, Maarif Müfettişleri Başkanı Muhammet Ali Akın Okulumuz Müdürü İsmet Kaya, Öğretmen ve öğrenci velileri katıldı. 

Sertifika dağıtım töreninde, okul müdürü İsmet Kaya yapmış olduğu konuşmasında, gerek öğretmenlerimizle gerek  müdür yardımcılarımızla gerekse rehber öğretmenlerimizle toplantı yaparak 1.sınıf öğrencilerimizin okula uyumları kapsamında velilerimizi bilinçlendirme adına neler yapabiliriz neler anlatabiliriz bu süreci daha rahat nasıl atlatabiliriz şeklindeki toplantılarımız sonucunda “Bilinçli Aile Uyumlu Çocuk” projesini uygulamaya koyduk. Sürekli söylediğimiz bir söz eğitim üç ayaklı bir süreçtir. Bir ayağı öğretmenlerimiz bir ayağı öğrencilerimiz diğer ayağı ise siz değerli velilerimiz. Çocuklarımızın başarıyı yakalayabilmesi için bu üç ayağın da olması gerekiyor. 

Geçen yıl eğitimde 33 hata isimli kitabı okuyan velilerimiz az çok bilinç sahibi oldu. Ancak bu yıl kitabın içeriğinde geçmeyen efendim çocuğun internet kullanımı, televizyon izlemesi , misafirliğe gitme, çarşı pazara çıkma, ders çalışma genel anlamda öğrencilerimizin fiziksel ve bedensel gelişim süreçleri ile ilgili rehber öğretmenimiz bir çalışma hazırladı ve bu amaçla velilerimize yönelik 5 hafta süren “Bilinçli Aile Uyumlu Çocuk” projesini uygulamaya koyduk ve başarılı bir şekilde süreci tamamladık. Yapılan bu seminerlere kimimizin hastaları, kimimizin misafiri, kimimizin çoğu zaman farklı farklı işleri olmasına rağmen bu seminerimizi aksatmadan devam ettiler. Kendilerine göstermiş oldukları bu ilgi ve devamlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu seminerle bizler ve velilerimiz amaçlarına ulaşmıştır dedi. 

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya ise yapmış olduğu konuşmasında çok güzel bir proje olduğunu belirterek bu proje emeği geçen ve projeye katılan velilerimize teşekkür etti. Sonrasında törene katılan velilerimizle sohbet ederek projenin kendilerine ne gibi katkılarının olduğunu, çocuklarına proje öncesi ve proje sonrası yaklaşımlarının nasıl olduğunu sorarak onlara bir takım tavsiyelerde bulundu. 

Yapılan tören sonrası projeye katılan velilerimize sertifikaları verildi.

09-01-201709-01-201709-01-2017

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.