ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzden Karne Günü Mesajı

  Saygıdeğer Öğretmenler, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler, Oldukça yoğun ve yorucu bir çalışma döneminden sonra sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içinde 2014-2015 Eğitim-öğretim yılının ilk dönemini  büyük bir özveriyle tamamlamış bulunmaktayız. 23 Ocak 2015 Cuma günü yani bugün Okul öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim okullarında eğitim gören toplam 149.500 öğrencimiz karnelerini alarak yarı yıl tatiline girmiştir.  
Milli Eğitim Müdürümüzden Karne Günü Mesajı

            Adıyaman’ımızı ve ülkemizi  yarınlara taşıyacak öğrencilerimizin  sağlıklı, mutlu, çevresine duyarlı, özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve rekabet gücüne sahip bireyler olması için  hep birlikte büyük bir gayretin içerisindeyiz. 

Değerli Öğretmenler, 

            Adıyaman’ımızın eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Sizlerin gayretiyle geçen yıl ilimiz TOG sınavında Türkiye ortalamasının üzerine çıktı. Türkiye ortalaması 50 olarak kabul edilirse ilimiz Doğu ve Güneydoğuda eğitimde en başarılı iller arasına girmiştir. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının 1.Dönem TEOG sınavında geçen yıla göre %1 puan artışı sağladık. Bütün bu başarılarda sizin imzanız var.Her türlü projemiz  sizlerin desteğiyle başarıya ulaştı. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza attığımız eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inancım tamdır. Kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırabileceğiniz bu zaman dilimini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmenizi diliyorum. 

Kıymetli Anne-babalar, 

            Karne heyecanınızı en kalbi duygularla paylaşıyorum. Uzun bir sürecin sonunda çocuklarımız emek ve gayretlerinin karşılığı olan karnelerini alacaklar.  Bu süreç içerisinde göstermiş oldukları performans ve başarıya göre kiminin notları yüksek kiminin de düşük olacaktır. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken doğrudan notlaraodaklanmak yerine çocuğun özelliklerini fark etmeye, onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyacı olduğunu anlamaya çalışın. Çocuklarınızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamayın ve karne notlarını cezalandırma aracı olarak değil, olumlu bir geri bildirime dönüştürün. Unutmayınız ki bu karne çocuğunuz kadar, sizler için de kendinizi değerlendirme imkanı vermektedir.Bu karne yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yapamadığınız konusunda size rehberlik edecektir. Şunu unutmayınız ki hiçbir karne çocuklarımızdan daha kıymetli değildir. 

Sevgili Öğrenciler, 

            Sizlerin gelecekte ülkemize yapacağınız katkıları görmek bizim için en büyük mutlulukolacaktır. Yalnızca sizin gayretinizle başarı ortaya çıkmaz.  Bu nedenle  aldığınız karnenin tüm eğitim hayatınızın rotasını belirleyecek şekilde düşünmeyin. Bugün başarılıysanız ve iyi bir karne almışsanız, bu yarını ihmal etmeniz anlamına gelmemelidir. Aldığınız notlar istediğiniz düzeyde değilse bu durum bundan sonra da devam eder diye üzülmeyin. Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Bu yarı yıl tatilinde bol bol dinlenmenizi, roman, hikaye okumanızı tavsiye ediyorum.

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.