ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ METE KIZILKAYA’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Değerli Meslektaşım, ”Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve muhterem  unsurlarıdır.” diyor  Başöğretmenimiz.  Tüm meslek gruplarına dağılan kişilerin yetiştirildiği öğretmenlik kutsal bir meslektir; bu mesleğe gönül vermek gerekir.”Dünyada her şeye değer biçilebilir; ama öğretmenin eserine değer biçilemez.   
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ METE KIZILKAYA’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Unutmayınız ki “Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkar öğretmendir.” Sizlerin imzanız toplumumuzdaki huzurun, gelişmişliğin altındadır.

Öğretmenler günü, öğretmenlerimiz ve öğrenciler arasındaki sevgi ve saygının doruk noktasına ulaştığı  bir gündür. Keza bu müstesna güne anlam ve önemi itibarı ile bakıldığında öğretmene gösterilen sevgi ve saygının bir bakıma topluma verilen değerin de yansıması olduğu da asla unutulmamalıdır. Bu açıdan öğretmenler günü, fedakar ve cefakar öğretmenlerimizin değerinin bir kez daha milletimiz için değerinin yükseldiği bir gündür.Çünkü; Şehitliğin önemini sizler anlattınız. Darbe girişiminde hainlere karşı koyanlar, tankın önünde yatanlar, ellerinde silah olmadığı halde tanka, topa tüfeğe karşı bedenlerini siper edenler, bu eğitim sisteminden sizlerin sayesinde çıktı. Vatan bayrak milli irade denildiğinde canını hiçe sayacak kadar kendinden fazla başkasını düşünen insanları yetiştiren siz değerli öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Gerçekten haklarınız ödenemez. 

Bu duygularla memleketimize üstün hizmetleri geçmiş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ediyor ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.