ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Kantinlerde İncelemelerde Bulundu

  Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, okul kantinlerini denetleyerek, üzerinde ‘kantin’ ibaresi olmayan ürünlerin kantinlerde satılmaması için talimatı verdi.  
Milli Eğitim Müdürümüz Kantinlerde İncelemelerde Bulundu

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının beraber çıkardığı genelge ile bundan sonra kantinlerde satılan ürünlerde ‘kantin’ ibaresi yer alacak. Üzerinde bu ibare bulunmayan ürünler kantinlerde bulundurulamayacak ve satılamayacak. 

Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya, Maarif Müfettişleri Başkanı Muhammet Ali Akın, Şube Müdürü Zeynel Özçakmakçı ile Şube Müdürü Ömer Faruk Güneş okul kantinlerini denetleyerek, kantinlerde satılan ürünlerin çıkan genelgeye uygunluğunu kontrol etti. 

Yavuz Selim Ortaokuluna giden ve okulun kantinini gezerek incelemelerde bulunan Mete Kızılkaya, satılan ürünlerin genelgeye uygunluğunu denetledi ve genelgeye uygun olmayan ürünlerin kantinden biran önce kaldırılması için talimat verdi. 

Mete Kızılkaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kantinleri sürekli kendim kontrol ediyorum. Kantinlerde sağlıksız ürünlerin satılmaması için titiz bir çalışma yürütüyoruz. Mayıs ayında çıkan genelge ile Sağlık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımızın beraber çıkardığı genelgeyle kantinlerimizde satılması uygun olan ve izin verilen yiyeceklerin üstünde ‘kantin’ ibaresi olması gerekiyor. Bu ibare olmayan tüm ürünlerin kantinlerde satılması yasak. Tüm okul idarecileri, öğretmenler, veliler, öğrenciler kantinde satılan ürünlere dikkat etsinler. Bu çocuklar sağlıksız beslendikleri sürece, kimyasal gıdalarla beslendikleri sürece organik besinleri yememeye başlıyorlar. Kimyasal boyalar, 15 yıl sonra çocuklarımızda değişik hastalıklar çıkmasına vesile olacak. Sağlıklı şeyler yesinler sağlıklı büyüsünler” dedi. 

Kantin denetiminin ardından sınıfları gezen Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya öğrencilerle bir araya gelerek onlarla bir süre sohbet etti. Ardından okulumuz idarecilerinden okulun eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

15-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-2017

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.