ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Milli Eğitim Müdürlüğü makamında gerçekleşen işbirliği protokolü imza töreni açılış konuşmaları ile başladı. İmza törenine TÜİK Bölge Müdürü Erdoğan Asar’ın yanı sıra Hanehalkı İşgücü Takım Sorumlusu Mehmet Demirkıran, Bilgi İşlem ve İletişim Takım Sorumlusu Nesrin Öztürk ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ramazan Sertpolat katıldı.   
Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

          Protokolün okunması ve detayların konuşulmasının ardından TÜİK Gaziantep Bölge Müdürü Erdoğan Asar ile Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN, kurumları adına işbirliği protokolünü imzalayarak karşılıklı iyi niyet dileklerinde bulundular.  Protokol kapsamında iki kurum yürüttüğü işlerle ilgili birbirlerine karşılıklı destek verecekleri bildirildi.

          TÜİK Bölge Müdürü Erdoğan Asar, kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliğine çok önem verdiklerini belirterek, “Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile istatistiki alanda iş birliğinin önünü açmış oluyoruz. İstatistik bilgileri arttırma çalışacağız. Gerek araştırmalarda gerek diğer konularda karşılıklı imkanlarımızdan faydalanacağız. Milli Eğitimden istatistik alanında neler yapabileceğini ortaya koyacağız. Teknik destek, eğitim desteği verebileceğiz” dedi.

            Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan ise, istatistik bilgilerin önemine işaret ederek, “Buraya ilk geldiğimde en fazla istatistik eksikliğimizin olduğunu gördüm. Dünya, bilimselliğe dönüştü, rakamlar konuşuyor. Yeterli derece personel, yetişmiş eleman sıkıntısı çekiyoruz. Bundan sonra yaptığım çalışmaları istatistik bilgiler ışığında yapıp, değerlendireceğiz” dedi.

           Samimi bir ortamda geçen işbirliği protokolünün ardından, TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü, Adıyaman Milli Eğitim Müdürlüğünde “TÜİK Tanıtımı ve Eğitim İstatistikleri” konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya, idari personel, okul müdürleri katıldı. Toplantı boyunca yapılan sunumlarda TÜİK’in görev ve yetki alanları, misyon ve vizyonu, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler, TÜİK’in eğitim istatistiklerine yönelik yaptığı çalışmalar, bu çalışmaların yöntem ve kapsamı katılımcılarla paylaşıldı.

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.