ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez İlçe Öğrenci Meclis Başkanı Seçimi Yapıldı

  Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda yapılan seçimde mühürlü seçim sandığı, oy pusulaları, gizli oy kullanma kabini ve tüm uygulamalarıyla gerçek bir seçim havası içerisinde ilçe meclis başkanlığı seçimi yapıldı.  
Merkez İlçe Öğrenci Meclis Başkanı Seçimi Yapıldı

Açılış konuşmasını yapan Şube Müdürü Cevdet Ataoğlu, Merkez İlçe Öğrenci seçimini yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz.  Demokrasinin okullarımıza kadar yayılması ve öğrencilerimize demokrasi kültürünün oluşturulması bakımından oldukça önemli bir projedir. 2004 yılından bu yana uygulanmaktadır. Amaç daha erken yaşlarda okul çağında çocuklarımızın demokrasi ile tanışmasını sağlamak. Seçme seçilme ve oy kullanma ile farklı anlayışlara farklı kültürlere saygı gösterme, ortak yaşama ve bütün bu anlayışları bu proje ile siz daha küçük yaşlarda iken tanışmaktasınız. Burada da bunun güzel örneğini göstereceğinizden eminim. Demokrasi dersi vererek birbirinize saygı göstererek oylarınızı kullanacaksınız.  Ve kim hangi okulumuzun temsilcisi seçilirse seçilsin değişen bir şey yok. Kazanan bu anlayışı kazanan sizler olacaksınız. Sizler bu yaşlarda oy kullanma ortamını da bulmuş oluyorsunuz. Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de tüm okullarda, çalışma takvimi doğrultusunda okul öğrenci meclis başkanları seçilmiştir.  Akabinde okullardan gelen temsilcilerden her ilçe beşer temsilci öğrencilerini seçmektedir. Bugün Merkez ilçeyi temsil etmek üzere 5 aday seçilecek. Merkez ve merkeze bağlı 101 okulumuz aday seçimine katılacak olup Merkez İlçeyi temsil etmek üzere 28 aday başvurmuş bulunmakta. Bu 28 aday arasından en fazla oyu alan 5 aday 22 Kasım Salı Günü yapılacak İl Öğrenci Meclis Başkanlık seçimine aday olmaya hak kazanacak ”dedi.  Ardından adaylara başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmasından ardından Merkez İlçeyi temsil etmek için aday olan öğrencilerimize 5 dakikalık süre verilerek adaylar kendilerini tanıttı ve ardından  seçim propaganda konuşması yaptılar. 

Geçici Divan Başkanlığının oluşturulmasından sonra  gizli oylamalara geçildi. Yapılan oylamalar sonucunda Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Samet Çolak, Özel Temel Lisesinden Muhammet Delibaş, Cumhuriyet İlkokulundan Yaren Zemin, Anadolu İmam Hatip Lisesinden İ.Numan Almacı ve Adıyaman Fen Lisesinden Aziz tepe Merkez İlçeyi temsil etmeye hak kazandı.

18-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-2016

 

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.