ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez Halide Edip Anaokulu Eco-Schools Programı kapsamında Yeşil Bayrak Ödülü Almaya Hak Kazandı

Dünya Çapında 56 ülkede sürdürülen Eco-Schools Programı kapsamında Yeşil Bayrak ödülü Adıyaman’a geldi.
Merkez Halide Edip Anaokulu Eco-Schools Programı kapsamında Yeşil Bayrak Ödülü Almaya Hak Kazandı

Adıyaman Merkez Halide Edip Anaokulu iki yıllık çalışmaları sonrasında uluslar arası ‘Yeşil Bayrak’ ödülünü almaya  hak kazanmıştır. Dünya Çapında 56 ülkede sürdürülen Eco-Schools Programı okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır.

Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler çevresel konularda bilgi edinmenin yanı sıra aileleri, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede de etkin rol almaktadır. Eko-Okullar Programı  56  ülkede uygulanmakta olup. Program kapsamında 56.000´den fazla okula, 13.000.000´dan fazla öğrenciye ve 1.170.000´den fazla öğretmene ulaşılmıştır.

Eko-Okullar Programı, okullara çevre eğitimi konusunda yol gösterici bir program sunmasının yanı sıra; program dahilinde yaptıkları çalışmalarda ve verdikleri çevre eğitimiyle üstün başarı sağlamış okullara Yeşil Bayrak ödülü vermesi nedeni ile aynı zamanda bir ödül planı olma özelliğini de taşır. Yeşil Bayrak, uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgeleyen bir eko-etikettir . Ödülün geçerlilik süresi 2 yıldır.

“İlimizde Eco-Schools programını ilk  ve tek başlatan ve etkili iki yıllık çalışma yürüten okulumuz Halide Edip Anaokulu  çevreci yönüyle de bir ilki başararak "Yeşil Bayrak" ödülüne hak kazanmıştır. 30 Mayıs tarihinde ’ Eskişehir’de düzenlenecek Yeşil Bayrak ödül töreninde bayrağını teslim alacak olan okulumuz,  İdaresi ve Öğretmenlerini kutlar başarılarının devamını dileriz. 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.