ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Menderes İlkokulu Öğrencileri Hafta Sonunu Daha Güzel Geçirecek

  Menderes İlkokulunda hafta sonları öğrencilere yönelik yapılması planlanan sosyal,sportif ve kültürel etkinlikleri açılış programı düzenlendi.  
Menderes İlkokulu Öğrencileri Hafta Sonunu Daha Güzel Geçirecek

Menderes İlkokulunun çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen program açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi Özkan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet ALTINDAL, Milli Eğitim Şube müdürü Mustafa YETİŞ, Gençlik Merkezi Müdürü Fikret Keleş, Okul Müdürleri, öğrenci ve aileleri katıldı.

Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Menderes İlkokulu müdürü Orhan Polat , “Bir binanın inşaat sürecindeki en önemli aşaması, binanın temelini oluşturma aşamasıdır. Çünkü temel ne kadar sağlam olursa üzerine eklenen her kat o oranda sağlam ve dayanıklı olacaktır. Eğitim sürecini bir binanın inşaat sürecine benzetecek olursak, İlkokul eğitim sürecinin temelidir. Bu temel ne kadar sağlam olursa öğrencinin ileri ki eğitim süreçleri de o oranda başarılı olacaktır.Çocuklarımızın sağlıklı ruhsal ve bedensel kişilik kazanmalarında, ileride kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, kendi fikirlerini üretebilmeleri ve karar verebilmeleri için sosyal sportif ve kültürel faaliyetler içinde bulunmaları gerekir" dedi.

Öğrenciler, resim, ebru yapmakla, müzikle kendini, duygularını ifade etme, hayallerini canlandırma ve sıkıntılarından uzaklaşıp rahatlama imkanı bulduklarını "Sportif faaliyetlerle çok hareketli çocukların sakinleştikleri, fazla enerjilerini boşalttıkları ve bununla birlikte olumlu davranışlar sergiledikleri bilinen bir gerçektir. Bu düşüncelerle, Menderes İlkokulu olarak Erdemli ve Başarılı Birey projesi kapsamında. 1.2.3 ve 4. sınıf öğrencilerimize yönelik, hafta sonları Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tesislerde, Adıyaman Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda ve Menderes İlkokulunda, bağlama, basketbol, ebru sanatı, karate, masa tenisi, gitar, folklor, futbol, resim, satranç ve yüzme alanları olmak üzere 11 alanda sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler düzenlenmekteyiz. 602 öğrencimiz hafta sonu etkinliklerine katılmaktadır. Her etkinlik merkezinde okul adına öğrencilerimize rehberlik yapmak ve koordinasyonu sağlamak üzere bir öğretmenimiz bulunmaktadır. Bu etkinliklerdeki amacımız, öğrencilerimizin sadece bilgi odaklı bir eğitim almaları değil, bilgi ile birlikte sosyal, sportif ve kültürel yönlerini de ele alarak, eğlenerek eğitim almalarını, sağlıklı bedensel ve ruhsal kişilik kazanmalarını sağlamaktır. Bu konuda sürekli bizlerden desteklerini esirgemeyen kurum müdürlerimize ve öğrenci velilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN ise konuşmasında; "Okullarda sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere önem verdiklerini, bu çalışmalarından dolayı Okul müdürümüze ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından slayt gösterisi ile yapılmakta olan ve yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgiler verildi. Program, programın açılış törenine katılan katılımcılara verilen ikram ile sona erdi.

08-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-2016

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.