ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malazgirt Anaokulu Yıl Sonu Resim Sergisi Açıldı.

  Sergiye Milli Eğitim Müdürümüz Seyfi ÖZKAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet ALTINDAL, Şube Müdürlerimiz Ramazan SERTPOLAT ve Cevdet ÖZER´in yanı sıra Okul Müdürlerimiz, Velilerimiz, Belediye Başkan Yardımcısı Abdurahman GÜRBÜZCAN ve TOGEM Başkanı Yasemin Hanım katıldı.
Malazgirt Anaokulu Yıl Sonu Resim Sergisi Açıldı.

          Serginin açılışda konuşan Milli Eğitim Müdürmüz Seyfi ÖZKAN, konuşmasında okul öncesi eğitiminin öneminden bahsederek 0-6 yaş grubunun eğitiminin çok önemli olduğunu bu nedenle anne-babalara, okul müdürlerine ve öğretmenlere önemli görevler düştüğünü ifade etti ve sonrasında sergiyi gezerek minik öğrencilerimizle sohbet etti.

          Okul Müdürü Mikail ÇELİK ise konuşmasında, tüm katılımcılara ilgi ve teveccühlerinden dolayı teşekkür ederek yıl boyunca etkinliklerinin devam ettiğini ve amaçlarının okul öncesi eğitiminin yaygınlaştırılması olduğunu belirtti. En büyük yatırım, çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Okul öncesi dönemi, çocukların zeka, el ve dil becerileri gelişiminin en verimli olduğu yaşlar. Bu dönemdeki etkinlikler ve eğitim çalışmalarıyla çocukların gelişimine önemli katkılarda bulunduğumuzu düşünüyorum. Ayrıca miniklerimizi hayata hazırlamak, hayata hazırlarken de gerekli bilgi ve donanımı kazandırmak olduğunu belirtti. İnsanların duygularını, düşüncelerini ve olayları beceri ve düş gücü kurarak ifade etme araçlarından biri olan resim, diğer sanat dalları gibi tarih boyunca var olmuştur. Sanatçı bilgi-tecrübesini  kişiliği, üslubu ve özgünlüğü ile birleştirdiğinde ortaya çıkan sanat eserleri bir kültürün yaşayan en önemli varlıklarını oluşturmaktadır. Sizlerin katılımıyla şenlenen bu törenle ilk tematik sergimizi açıyoruz. İyi düzenlenmiş sergilerin, kent arşivi ve müzelerine ilgiyi, dolayısıyla ziyaretçi sayısını çoğalttığı bilinen bir husustur. Okula devam eden 3-6 yaş arasındaki çocukların sanat ve el işi etkinlikleri kapsamında ürettikleri resimler el işi sanat ürünleriyle birlikte sergilenmeye başlandı. Miniklerimizin  yaptığı sergi, genç yaşlı herkesin ilgisini çekmektedir dedi.

 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.