ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILKAYA VE KELEŞ MOBİL GENÇLİK MERKEZİ PROJESİNE KATILDI

KIZILKAYA VE KELEŞ MOBİL GENÇLİK MERKEZİ PROJESİNE KATILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, GSB İl Müdürü Fikret Keleş, Cumhuriyet Savcısı Uğur Er ve Merkez İlçe Jandarma Komutanı Ali Duman kırsal alanda eğitim ve öğretim gören ortaokul öğrencilerini "Mobil Gençlik Merkezi" ile tanıştırdı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençleri ve çocukları spor faaliyetlerine teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen "Mobil Gençlik Merkezi" projesi kapsamında etkinlik merkezi Kömür Beldesine bağlı Kaşköy, Ağıllı ve Göm köyleri okulları oldu. Kırsal alanda eğitim gören öğrenciler, ulaşılması zor olan spor branşlarından golf, badminton, satranç gibi sporları uygulamalı olarak yaşadı. İl Milli Eğitim Müdürü Kızılkaya, GSB İl Müdürü Keleş ve Cumhuriyet Savcısı Er, köy çocuğu öğrencileriyle birlikte oyunlar oynayarak köy çocuklarıyla bolca zaman geçirdiler. Burada kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kızılkaya, ‘’Gençlik Spor İl Müdürümüz, Jandarmamız ve Savcımızla beraber bir etkinlik düzenledik. Çocuklarımıza ulaşıyoruz burada Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz, Mobil Gençlik Merkeziyle buraya geldik ve etkinlikler düzenliyoruz, çocuklarımız eğleniyorlar. Buradaki kullanılan bütün spor malzemeler onlara kalacak. Buradaki çocuklarımız merkezden uzaklar ve aktivitelerden uzak kalmasınlar diye onlara ulaşmak için buradayız. Bütün köylerdeki çocuklarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Allah izin verirse hepsine ulaşacağız bu konuda herkesi duyarlılığa davet ediyoruz.’’ dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Keleş ise ‘’Gençlik Merkezi ve genç gönüllüleriyle beraber bugün köylerimizi geziyoruz. GSB Proje koordinasyon merkezine bağlı olarak yapmış olduğumuz Mobil Gençlik Merkezi etkinliğine geldik. Tabi mobil gençlik merkezi etkinliğinde merkeze yakın ve uzak köylerde, Adıyaman merkezde yapmış olduğumuz tüm etkinlikleri burada merkeze bağlı tüm uzak köylerimizde de uyguluyoruz. Bugüne kadar köylerimize giderek 3 bin km yol yaptık. Bütün köylere gitme arzusundayız. Bu anlamda çocuklarımızı yarına hazırlamak adına, daha güçlü Türkiye adına devletimizin sıcak yüzünü göstererek, çocuklarımızın ufkunda netice alabileceğimiz, geri bildirim alabileceğimiz kazanımlar yapmak üzere geliyoruz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi. Daha sonra genç gönüllüler tarafından öğrencilere kırtasiye ve spor malzemesi hediye edildi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.