ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILKAYA TÜRKMEN AİLEYİ ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Irak’tan gelen Türkmen aileye konuk olarak geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı ameliyat olan Firdevs Fettan’ın evine misafir oldu.
KIZILKAYA TÜRKMEN AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Gerçekleşen ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Maarif Müfettişleri Başkanvekili Atıf Bostancı, Okul Müdürü Mehmet Ateş ve öğretmenleri katıldı. Zeynep Turgut İmam Hatip Ortaokulunda öğrenim gören Firdevs Fettan, Irak’ta doğumu sırasında dünyaya ölü olarak geldiğini sanılmış sonradan yaşadığı öğrenilmiş ve bu arada sırtında omuriliklerinde rahatsızlığıyla 11 yaşına kadar yaşamını sürdürdü. Yaklaşık iki hafta önce Adıyaman Valiliği ve Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleriyle Adıyaman’da ameliyata alınmış ve geçirdiği büyük bir operasyonla sağlığına kavuştu. Irak’ın Kerkük kentinden Suriye’deki iç savaş dolayısıyla memleketlerinden göç etmek zorunda kalan aile kızlarının bu rahatsızlıktan kurtarılmasına vesile herkese duydukları memnuniyeti ifade ettiler. 

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.