ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILKAYA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

KIZILKAYA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret ederek buradaki engelli öğrencilerle bir araya geldi.

 

Kızılkaya, 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Merkezinde düzenlenen Engelliler günü programına katılıp öğrencilerle beraber pasta keserek muhabbet etti. Günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Kızılkaya, herkesin birer engelli adayı olduğunu ifade ederek şunları söyledi. ‘’Engelli kardeşlerimiz yaşadığımız toplumun ve ülkemizin vazgeçilmez değerli birer fertleridir. Eğitimde, sporda, sanatta, siyasette, iş dünyasında ve sivil toplum örgütlerinde gösterdikleri üstün başarılarla göğsümüzü kabartan,  fırsat verildiğinde ne kadar büyük işlere imza atacaklarını ortaya koyan bu kardeşlerimize hayatı daha kolay ve yaşanabilir kılmak en asli görevimizdir. Hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğini hiç bir zaman unutmayarak, bu kardeşlerimizin üreten, sosyal hayatın tamamında aktif ve bağımsız bireyler olarak yaşamlarını idame ettirebilmelerine olanak sağlamamız gerekiyor.’’

06-12-2017

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.