ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILKAYA, GENÇ DEHALARLA BİR ARAYA GELDİ

KIZILKAYA, GENÇ DEHALARLA BİR ARAYA GELDİ

  Adıyaman Toki Akşemseddin İlkortaokulunda eğitim gören ve geçtiğimiz aylarda vefat eden öğrencimiz Birhat Demirbaş anısına bilişim sınıfına ismi verildi.

 

  Sınıfın açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Demirbaş’ın anne ve babası, okul müdürü ve sınıf arkadaşları katıldı. Sınıfın açılışında büyük bir yas hâkimken, açılışı yapılan Bilişim Sınıfında Demirbaş’ın isminin yaşatılması aile ve sınıf arkadaşları tarafından memnuniyetle karşılandı. Kızılkaya, adını vermiş oldukları Birhat Demirbaş Bilişim Teknoloji Sınıfının, daha da farklı bir anlam kazandığını ifade ederek sınıfın açılış kurdelesini öğrenci ve aile ile birlikte kestiler. Daha sonra okulda incelemelerde bulunan Kızılkaya, okuldaki berber atölyesini gezip, öğretmen ve okul müdüründen atölye ile ilgili bildi aldı. Ardından kendi imkânlarıyla geliştirmiş oldukları çalışmaları İl Milli Eğitim Müdürüyle paylaşan öğrenciler geliştirmiş oldukları projeler hakkında bilgi verdiler. Öğrenciler, yaptıkları projelerin daha da ivme kazanacağını ve projelerin TÜBİTAK ile paylaşıp geliştireceklerini söylediler. Kızılkaya, daha sonra öğretmenlerle toplantı yaparak, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.