ADIYAMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZILKAYA ÇADIRKENTTE İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Müdürümüz Mete Kızılkaya ve Şube Müdürü Ramazan Kurkut çadırkentte açılan hafta sonu destekleme kurslarını ziyaret etti. 
KIZILKAYA ÇADIRKENTTE İNCELEMELERDE BULUNDU

Öğrencilerle bir araya gelen Kızılkaya, öğretmenler ve okul idarecilerinden verilen kurslar hakkında bilgi aldı. İlkokul üç ve dördüncü sınıf öğrencileri, İmam Hatip Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri ve İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencilerinin aldıkları kurslarla yıl sonuna kadar 300 saatlik bir eğitimle Türkçe, Matematik derslerindeki eksikliklerin tamamlanmasının hedeflendiği öğrenildi. İl Müdürü Mete Kızılkaya, kurslarla beraber sosyal ve sportif etkinliklere de yer verilmesi, müsabakalar düzenlenmesi ve okul sınıf duvarlarının bir kompozisyon bütünlüğünde planlanarak resim eğitici yazılar ve görsel şekillerle daha ilgi çekici bir ortam oluşturacağını ifade etti. 4. sınıf öğrencilerinden uzun ince bir yoldayım türküsü ile arapça ilahi dinleyen Kızılkaya, inşaatı devam eden 23 derslikli okul inşaatında incelemelerde bulundu. Müdür Kızılkaya, okul yapımının bitmesiyle normal eğitime geçileceği ve öğrencilerin daha rahat bir ortamda okullarına devam edeceklerini belirtti.

Atatürk Bulvarı Hükümet Binası. Kat3 02100/ADIYAMAN - 0416 216 10 21 0416 216 48 76 0416 216 11 81

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.